Jak dopasować auto terenowe do swoich potrzeb? Skorzystać z modyfikacji!

Wielu kierowców myśli, że auta terenowe, czy też coraz bardziej popularne SUVy, to samochody idealne, w których nie trzeba już nic zmieniać. Nic bardziej mylnego, a przekonali się o tym kierowcy, którzy mają jasno sprecyzowane wymagania co do tych aut. Ale po kolei.

Kto modyfikuje auta terenowe?

Rosnąca popularność aut terenowych i SUVów sprawiła, że na polskim rynku pojawiły się firmy, które oferują modyfikacje takich samochodów. – Należy zaznaczyć, że wszelkie wprowadzane zmiany mają na celu idealne dopasowanie auta do potrzeb kierowcy. Korzystają z nich zatem nie tylko uczestnicy rajdów i miłośnicy szeroko pojętego off-roadu, ale również przedstawiciele firm i służb ratunkowych i mundurowych. Oferowane przez nas pakiety zwiększają przecież możliwości terenowe aut, sprawiają, że będą się one sprawdzać w trudnych warunkach i na pewno sobie poradzą w każdym terenie. – mówi doradca z firmy overlimit.com, która oferuje modyfikacje aut terenowych.

Co można zmienić?

By zwiększyć możliwości terenowe auta można zmienić naprawdę sporo. Należy jednak przy tym pamiętać, że auto po modyfikacjach musi być dopuszczone do ruchu, a wszelkie zmiany muszą być zgodne zarówno z polskim, jak i unijnym prawem. Dlatego też w tym zakresie należy wybierać autoryzowane serwisy, profesjonalistów, którzy mają zarówno wiedzę, jak i bogate doświadczenie w tym zakresie. Co oferują takie firmy? – W naszej ofercie znajdują się tak naprawdę 3 pakiety modyfikacji samochodu. W pakiecie podstawowym oferujemy zwiększenie prześwitu, montaż opon terenowych i elementów przywracających geometrię zawieszenia, natomiast w pakiecie najbardziej rozbudowanym poza tym znajduje się montaż szeregu osłon, zabezpieczenie układu napędowego przed wodą, blokada tylnego mechanizmu różnicowego czy montaż wyciągarki o dużej mocy. Wszystko tak naprawdę zależy od potrzeb właściciela auta, a te, jak się okazuje, bywają różne. – dodaje specjalista z overlimit.com.

Auto terenowe ma tę przewagę nad innymi, że można je idealnie dopasować do potrzeb właścicieli. Taki samochód sprawdza się w każdym terenie, szczególnie jeśli zostanie zmodyfikowany przez specjalistów.

[Głosów:3    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ