Trasy motocyklowe w Trójmieście

W pobliżu Trójmiasta znajduje się co najmniej kilka bardzo interesujących i popularnych tras motocyklowych. Najbardziej malowniczą jest z całą pewnością droga Kaszubska: 44 kilometrowy odcinek, który wije się licznymi zakrętami wzdłuż sześciu jezior.

W pobliżu Trójmiasta znajduje się co najmniej kilka bardzo interesujących i popularnych tras motocyklowych.

Najbardziej malowniczą jest z całą pewnością droga Kaszubska: 44 kilometrowy odcinek, który wije się licznymi zakrętami wzdłuż sześciu jezior. Nie jest to trasa wyczynowa (chociaż niektóre, najbardziej kręte odcinki, mogą przysporzyć nam nieco trudności), lecz widokowa. Polecamy zatem wybór do niej motocykla Yamaha TDM 900 albo Honda VFR 800 Vtec. Jadąc motocyklem możemy obserwować kolejne piękne pejzaże. Przez niemal całą trasę droga biegnie tak, że przez naszymi oczyma roztaczają rozległe perspektywy na przymorski krajobraz.

Na trasie znajdziemy kilka wartych odnotowania punktów widokowych, przede wszystkim Złotą Górę oraz Wieżycę. Nawierzchnia jest zmienna: od dobrego, równego asfaltu, po dziurawą, poznaczoną koleinami szosę, jakich wiele na polskiej prowincji. Najpiękniejszy wrażeń dostarczy nam podróż podczas słonecznego, letniego popołudnia, kiedy rozległe krajobrazy kąpią się w blasku słońca, albo wczesną jesienią, kiedy czerwone, żółte i rdzawe kolory drzew tworzą mozaiki, które zapierają dech w piersiach. Oczywiście, można korzystaj z tej trasy również zimą, ale ze względu na bardzo dużą liczbę zakrętów(z których niektóre są naprawdę trudne) oraz miejscami kiepską nawierzchnię jest rozwiązanie, jakie można polecić tylko i wyłącznie bardzo doświadczonym i wprawnym kierowcom.

Jednym z najpiękniejszych punktów widokowych na Drodze Kaszubskiej jest z całą pewnością kładka przy przystani, do której docieramy w kilka minut po minięciu Ostrzyc. Oczywiście, jadąc tą trasę warto co najmniej raz wspiąć się na wspominaną już Złotą Górę, aby z jej szczytu ogarnąć spojrzeniem całą okolicę. Widok jest naprawdę niesamowity i zwłaszcza w ładne dni warto wziąć ze sobą dobry aparat fotograficzny. Droga Kaszubska być może nie jest trasą zbyt długą ani też zbyt pobudzającą dla amatorów bardziej intensywnej i trudnej jazdy.

Jednak zalety tej trasy leżą w czymś innym: według wielu doświadczonych motocyklistów jest jedna z najładniejszych, najbardziej malowniczych tras motocyklowych w całej Polsce. Z całą pewnością warto się w nią wybrać w któryś weekend lub słoneczne popołudnie, zwłaszcza dopóki mamy lato i ładną pogodę.

[Głosów:9    Średnia:3.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ