Tuning motocykla

Już niewielkie zmiany mogą całkowicie odmienić nasz motocykl. Do tego nie trzeba majątku, wystarczy samozaparcie, jak i wyczucie estetyki. Tutaj granica między pięknem a kiczem jest naprawdę bardzo cienka.

Najpierw zastanówmy się jakie modyfikacje planujemy dla naszego motocyklu. Co byśmy chcieli w nim zmienić. Nadwozie, poprawienie osiągów, a może jeszcze co innego?

Tuning optyczny

Odświeżenie nadzwozia to nic trudnego! Jeśli marzy nam się taki zabieg, to warto przyjrzeć się fioliom stickerbomb. Są one niezwykle popularne wśród motocyklistów. Można nimi okleić elementy nadwozia, a do tego nie uszkadzają one lakieru, przez co możemy je zdjąć, kiedy tylko chcemy. Nie kosztują także wiele.

Co jeszcze możemy zrobić? Zająć się tak prostymi zmianami, jak oświetlenie, kierunkowskazy czy lusterka. Gdy pragniemy poprawić bezpieczeństwo możemy zastanowić się nad zamontowaniem gmoli albo crashapów- w czasie upadku ochronią one od zniszczenia silnik i owiewiki.

Tuning mechaniczny

To sposób na lepsze osiągi. Jeśli chcemy uzyskać taki efekt, powinniśmy zająć się modyfikacją układu wydechowego. Częstym dodatkiem do motocyklów jest także amortyzator skrętu- nic w tym dziwnego, skoro pozwala na szybką i jednoczenie bezpieczną jazdę.

Tuning funkcjonalny

Co zwiększa funkcjonalność naszej maszyny? Gniazdko na zapalniczki czy podgrzewane manetki.

Tuning uzależniony jest głównie od potrzeb motocyklisty. To on decyduje czego zmienić i co jest mu w danej chwili potrzebne. Wszystko zależy także od budżetu. Ten mały może nas trochę ograniczać w tuningu i realizacji pomysłów. Pamiętajmy, że w tuningu nie mamy także nieograniczonych możliwości, to co możemy zmienić, a czego nie jest regulowane przez polskie prawo. Tuning to ciekawa sprawa, ale nie może być zrobiony z zignorowaniem bezpieczeństwa na drodze- zarówno naszym, jak i innych. Nim zabierzemy się za tuning poczytajmy artukuły i sprawdźmy na co możemy sobie pozwolić, a co jest zabronione przez prawo. Dzięki temu nie wydamy pieniędzy na coś, co może spowodować mandat.

[Głosów:4    Średnia:2.8/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ