Posiadanie samochodu powoli przestaje być wyznacznikiem statusu materialnego. Coraz częściej ludzie, nawet ci bardzo zamożni, rezygnują z kupna samochodu na rzecz wypożyczania auta tylko wtedy, gdy jest ono potrzebne. Co ich do tego skłania i czy dla każdego taki wybór będzie korzystny?

Dla kogo wynajem aut będzie wybawieniem?

Wypożyczanie aut od czasu do czasu do niedawna było domeną ludzi uboższych, których nie stać było na zakup samochodu i późniejsze jego utrzymywanie. Teraz nie jest to konieczność, ale raczej świadomy wybór. Młodzi ludzie rzadko kiedy marzą o tym, żeby w wieku dwudziestu kilku lat brać kredyt, który będą spłacać przez kolejne ćwierćwiecze. Dlatego zamiast kupna domu stawiają na wynajem mieszkania, a zamiast inwestowania w samochód decydują się na skorzystanie z możliwości, jakie daje wypożyczalnia samochodów.

Inną przyczyną korzystania z wypożyczalni aut może być fakt mieszkania w dużym, zatłoczonym mieście. Taka lokalizacja rodzi dwa problemy. Po pierwsze, polowanie na miejsce parkingowe blisko miejsca zamieszkania jest jak szukanie igły w stogu siana. Zajmuje to czas, wykańcza nerwowo, a na końcu wcale się nie udaje i nieszczęśnik parkuje trzy kilometry od domu. Po drugie, parkowanie w mieście zazwyczaj jest związane z niemałymi kosztami. W strefie parkowania trzeba płacić za każdą godzinę postoju, a w przypadku stałych miejsc parkingowych czy garażu opłata jest naliczana przez 365 dni w roku.

Jaki z tego wniosek? Posiadanie auta w gęsto zaludnionym mieście zwyczajnie się nie opłaca. W większość miejsc można dotrzeć korzystając z komunikacji miejskiej albo po prostu dojechać rowerem czy nawet przejść się pieszo. Wtedy, gdy konieczny jest przewóz rzeczy lub udajemy się gdzieś z całą rodziną, na pomoc przychodzi wypożyczalnia samochodów. Ofertę godną uwagi warto sprawdzić na https://www.mavorental.pl/

Dlaczego warto korzystać z usług wypożyczalni?

Głównym powodem, który przyciąga do skorzystania z oferty jest możliwość wyboru spośród wielu modeli renomowanych marek. W profesjonalnych wypożyczalniach dostępna jest bogata flota pojazdów w różnym standardzie. W zależności od potrzeb można wybrać mały samochód kompaktowy, duży rodzinny, luksusowy, limuzynę, a nawet dostawczaka. Istotnym jest również fakt, iż wynajmując pojazd nie musimy martwić się o limity kilometrów, długotrwałe załatwianie formalności oraz początkowe opłaty przygotowawcze. Kolejnym bardzo ważnym atutem jest możliwość podstawienia samochodu w umówionym miejscu i terminie dogodnym dla Klienta.

Na co jeszcze możemy liczyć:

  • indywidualne podejście,
  • kompleksową obsługę i pełne doradztwo w wyborze pojazdu,
  • atrakcyjne warunki współpracy,
  • wybór spośród szerokiej floty pojazdów,
  • jasne umowy bez ukrytych haczyków,
  • wynajem krótko, średnio i długoterminowy,
  • komfortowe i nowe auta w doskonałym stanie technicznym.

Wynajem auta pomysłem na oszczędzanie

W kwestii kosztów, parking jest jednak najmniejszym problemem. Utrzymanie samochodu to nie przelewki, a z każdym rokiem użytkowania, auto będzie generowało coraz większe koszty. Naprawy, konserwacja i czyszczenie to jedno. Obok tego jest jeszcze coroczne wymienianie opon, wykupywanie ubezpieczenia i robienie przeglądów.

Wynajem auta tylko wtedy, gdy zachodzi taka potrzeba jest więc ogromną oszczędnością, bo wszystkie te wydatki nie obciążają budżetu gospodarstwa domowego. Koszt wynajęcia auta nie jest duży, bo, w zależności od modelu i ilości przejechanych kilometrów, za dobę nie zapłacisz więcej niż 200 złotych. W przypadku wynajmowania samochodu na dłużej niż pięć dni, cena spada i można nawet natknąć się na ofertę wynajęcia za mniej niż 100 złotych dziennie. Niedużo, prawda? Biorąc dodatkowo pod uwagę, że są to jedyne koszty dla klienta, jest to niebywale kuszące rozwiązania. Gdy pomyśli się o tym, że właściciele samochodu za samo ubezpieczenie auta płacą niekiedy po kilka tysięcy rocznie, człowiek zaczyna się zastanawiać, dlaczego wcześniej nie brał pod uwagę takiej możliwości jak samochód zastępczy, wynajmowany w zależności od potrzeb.

Kiedy chcesz i co chcesz

Idea wynajmowania samochodu w razie potrzeby ma jeszcze jedną przewagę nad kupowaniem auta. Zawiera się ona w jednej frazie: nieograniczone możliwości. Nie tylko możesz wynająć samochód kiedy chcesz, ale możesz sobie także zażyczyć wszystkiego, na co masz ochotę. Jedziesz na wieś i chciałbyś przejechać się Jeepem z napędem na cztery koła? A może wybierasz się do miasta o wąskich uliczkach, w których trudno poruszać się samochodem, i wolałbyś malutkie autko, które bez problemu wszędzie wjedzie? Na randkę wynajmujesz samochód z klasą, na wielkie zakupy taki, którego bagażnik jest większy od Ciebie.

Wynajem samochodu to doskonała alternatywa do innych środków transportu. Przede wszystkim nie ogranicza nas do tych miejsc, gdzie jadą przewoźnicy, sami możemy decydować, gdzie, kiedy i na jak długo chcemy wybrać się w określone miejsce!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ