Trudno byłoby sobie wyobrazić współczesną motoryzację bez filtrów. Czystość paliwa i powietrza to warunek konieczny do spełnienia. Nawet najbardziej ekskluzywne marki samochodów nie byłyby tym, czym są, gdyby nie skuteczne, efektywne filtry. Dobre polskie filtry przemysłowe pochodzą z zakładów PZL w Sędziszowie Małopolskim (woj. podkarpackie).

Z filtrem poproszę

Benzyna i olej napędowy muszą być czyste, ponieważ warunkuje to prawidłową pracę silnika. Jego osiągi i płynność wymagają paliwa wysokiej jakości, wolnego od zanieczyszczeń stałych, wody oraz skutków spalania oleju napędowego. Sędziszowskie filtry paliwa wykonywane są z nierdzewnej blachy, niepoddającej się uszkodzeniom mechanicznym. Nowoczesny materiał filtracyjny, znakomite materiały uszczelniające i kleje, a także dokładność i staranność wykonania zapewniają wysoką sprawność i wydajność filtrów.

Kto smaruje czystym, ten jedzie

Olej silnikowy odpowiedzialny jest za redukcję tarcia, ochronę przed korozją, odprowadzanie nadmiaru ciepła, tłumienie drgań i amortyzację, a także zmniejszanie luzów. Stale narażony jest na dopływ zanieczyszczeń z paliwa i powietrza, dlatego konieczny jest filtr zapewniający jego czystość. PZL Sędziszów używa w swoich filtrach oleju materiały dostarczane przez najlepszych producentów na świecie, co w połączeniu z precyzją wykonania gwarantuje długie i skuteczne działanie układu czyszczącego.

Silnik chce oddychać czystym powietrzem…

Powietrze, którym oddychamy i w którym pracuje silnik samochodu, pełne jest rozmaitych zanieczyszczeń – od bakterii poprzez pyłki i zarodniki kwiatowe, sadzę i spaliny aż po zwykły kurz. Filtr powietrza zatrzymuje wszystkie te osady na specjalnej warstwie włókniny poliestrowej i papieru impregnowanej tak, by opary oleju i paliwa ani wilgoć nie mogły jej zaszkodzić. Idealnie dopasowane uszczelki i wzmocniona konstrukcja sprawiają, że sędziszowskie filtry skutecznie chronią silnik przed inwazją drobin zawieszonych w powietrzu.

…podobnie jak kierowca i pasażerowie

Pędzący samochód „zbiera” z powietrza ogromną ilość zanieczyszczeń, które mogłyby docierać do kabiny. Bez względu na to, czy pojazd jest wyposażony w klimatyzację, czy tylko w nawiew, trzeba zapewnić odpowiednią czystość powietrza, którym oddychają podróżujący ludzie. W Sędziszowie produkowane są filtry kabinowe przeciwpyłkowe oraz z węglem aktywnym.

Sprężone powietrze ma być suche

Samochody ciężarowe wykorzystują układy na sprężone powietrze. W przewodach kondensuje się para wodna, której nie można dopuścić do układu mechanicznego. PZL Sędziszów produkuje więc osuszacze powietrza, których zadaniem jest oddzielanie jak największej ilości wody. Chroni to pojazd m.in. przed zamarzaniem instalacji i korozją. Trwałość takich osuszaczy wynosi od 12 do 18 miesięcy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ