Samochody marki Toyota fascynują fanów motoryzacji na całym świecie. Są używane do codziennej jazdy, ale także samochody te biorą czynny udział w rajdach samochodowych. Cały czas udoskonalane zachwycają coraz bardziej. Jednak nie mniej fascynująca jest sylwetka jednego z najważniejszych obecnie ludzi w koncernie Toyota – Aikido Toyody, prezydenta koncernu Toyota Motor Corporation oraz czynnego pasjonata sportów motorowych.

Kim jest Akido Toyoda?

Akido Toyoda to obecnie najważniejsza postać marki Toyota. Urodził się w 1956 roku w Nagoi w Japonii. Dzięki studiom na najlepszych światowych uniwersytetach (między innymi na wydziale prawa na Uniwersytecie Keiō w Tokio czy studnia MBA na Babson Collage w Wellesey w Massachusetts w Stanach Zjednoczonych) zdobył wysokiej klasy wykształcenie pozwalające mu na zarządzanie tak dużym koncernem.

Swoją drogę zawodową związaną z koncernem Toyota rozpoczął w 1984 roku. Pracował w oddziałach firmy położonych zarówno w Japonii, jak i rozsianych na całym świecie. Zajmował się między innymi projektowaniem oraz marketingiem. Od 2000 roku został członkiem rady dyrektorów, a już rok później otrzymał stanowisko dyrektora na Azję i Chiny. Od 2015 roku obejmuje stanowisko dyrektora regionów Azji, Chin, Oceanii i Bliskiego Wschodu. Obecnie pełni funkcję prezydenta koncernu.

Nie tylko prezydent koncernu motoryzacyjnego

Oprócz tego, że Akido Toyoda zarządza koncernem Toyoda, to jest wielkim pasjonatem sportów motorowych. Wystarczy wspomnieć, że już trzy razy startował w 24-godzinnym wyścigu ADAC, który odbywa się na torze Nürburgring. W wyścigu startował pod pseudonimem Morizō Kinoshita. W jednym z wyścigów zajął wysokie, 4 miejsce.

Kiedy w 2015 roku, kiedy został ogłoszony powrót zespołu Toyoty do wyścigów rajdowych Akido Toyoda oświadczył, że będzie pełnił funkcję dyrektora tego zespołu. Jeżeli chcesz przeczytać więcej o sportowej karierze Akido Toyody i jego planach na przyszłość – po więcej informacji zapraszamy tutaj.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ