Często raczkujące firmy mają kłopot z zakupem pierwszego samochodu lub też ze znalezieniem odpowiedniego sposobu na sfinansowanie go. Często samochód jest niezbędny, aby skutecznie rozkręcić oraz wypromować nowy biznes. Jak jednak sobie poradzić, kiedy nie posiadamy odłożonej sumy pieniędzy, która pozwala nam na zakup samochodu. Doskonałym wyjściem z tej sytuacji jest leasing. Jak jednak wygląda leasing ciężarówki?

Samochód dla młodej firmy.

Większości instytucji finansowych nowe firmy pojmuje jako startup – to te funkcjonujące do 12 miesięcy. Takie firmy nie mogą poszczycić się udokumentowaną historią kredytową, często firmy leasingowe wymagają od nich dość wysokiego wkładu własnego na start. Trzeba wspomnieć, że wkład ten jest znacznie wyższy niż w przypadku firmy prosperującej już dłuższy czas. Jakie są jednak konkretne uwarunkowania, by młoda firma mogła ubiegać się o leasing? Przede wszystkim musi działać na rynku przynajmniej trzy miesiące, a także wnieść wkład własny w granicach 15 20% wartości samochodu. Najczęściej preferowane na taki leasing są nowe modele. Czasami wkład własny nie jest obowiązkowy, tak jest na przykład w przypadku samochodów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej trzy i pół tony, pod warunkiem że młoda firma oferuje dodatkowe zabezpieczenie transakcji. Poszukując oferty leasingowej możemy się także natknąć na liczne propozycje wymagające jedynie niskiej wpłaty początkowej sięgającej do 9% wartości samochodu. Czasem wystarczy tylko poręczenie innej firmy, by startup mógł cieszyć się nowym ciężarowym samochodem z oferty leasingowej. Informacje zaczerpnięte z serwisu auto-online.pl za zgodą redakcji.

Czytaj umowę.

Podpisując uwagę leasingową warto jest ją najpierw dokładnie przeczytać. Powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na tabelę opłat oraz prowizji. Niezwykle istotne są warunki dotyczące rozwiązania umowy. Także zwracajmy uwagę na procedury odnoszące się do szybszego terminu zakończenia umowy.

Niezbędna inwestycja.

Obecnie początkująca firma nie powinna mieć większych problemów z podpisaniem umowy leasingowej. Jednak czasami zdarzają się wyjątki i trzeba wówczas się liczyć z wniesieniem wkładu własnego, Czasem wahającego się w granicach 20 30% wartości samochodu. Jest to jednak rozwiązanie, które pozwala na zaistnienie naszej firmy, jeśli tylko właśnie samochodu ciężarowego potrzebujemy do rozwoju naszej działalności. Nie powinniśmy obawiać się więc takich inwestycji. Jeśli samochód ma się nam zwrócić na przestrzeni kilka lat i spokojnie zapracować na siebie, to każda kwota inwestycji jest uzasadniona. Każda mądra inwestycja prędzej czy później się zwróci, a także przyniesie nam upragniony przychód.

Czytaj więcej >>

[Głosów:2    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ