Wnetrze lśniące i pachnące

Zapach ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Chyba każdy z nas lubi być „ubrany” w perfumy, które stylem i elegancją wyróżniają nas z tłumu. Ulubiony zapach, wypełniający miejsce w którym przebywamy, ma duży wpływ na komfort i nastrój. Jednym z takich miejsc jest właśnie samochód.

Wpływ zapachów na jazdę samochodem ma znaczenie. Nuty cynamonu lub mięty zapewniają koncentrację „za kółkiem”, podobnie jak aromat cytryny lub kawy zapewnia większą kulturę jazdy. Wanilia uspokaja, goździk pobudza. Relaks za kierownicą ułatwiają morskie akcenty i kwiatowe.

Najpopularniejszym sposobem na ładny zapach w samochodzie jest kupno odświeżacza o wybranym przez nas aromacie. Wybór jest bardzo duży, zaczynając od podstawowych, na zupełnie egzotycznych kończąc. Aromat umieszczony w formie „nieśmiertelnej” choinki zdobi wiele lusterek w kabinach kierowców. Jeśli nie mamy ochoty na wiszące drzewko, możemy wybrać aromat zamknięty w buteleczce. Kształty i wielkość odświeżaczy są już sprawą indywidualną.

Zanim jednak przyozdobimy nasz samochód pachnącym gadżetem, powinniśmy zadbać o to, by wcześniej usunąć lub zneutralizować inne drażniące zapachy, takie jak np. nikotyna. Usunąć tę przykrą woń nie jest wcale łatwo. Zapach papierosów wsiąka bowiem w tapicerkę i staje się po jakimś czasie niesłychanie uciążliwy. W tym przypadku pomocny może okazać się neutralizator zapachów, który skutecznie likwiduje woń papierosów. Cena takiego preparatu jest niewielka, a radość z usunięcia przykrego zapachu – bezcenna. Niestety, nie należy go używać w wypadku skórzanej lub zamszowej tapicerki – może ona ulec zniszczeniu.

Inną metodą jest ozonowanie. Sposób ten polega na pochłanianiu przez cząsteczki ozonu dymu papierosowego oraz innych zanieczyszczeń, takich jak pleśń. Nie jest jednak najtańsze. Najdroższym z kolei, ale niezwykle efektywnym sposobem na świeże wnętrze samochodu są ultradźwięki. Polega to na tym, że specjalne urządzenie, pozostawione we wnętrzu, rozpyla specjalną mgiełkę, docierającą do wszystkich trudno dostępnych miejsc.

Pamiętajmy również o praniu dywaników i tapicerki. Nie zapominajmy o odpowiednim wietrzeniu wnętrza pojazdu. Stosując się do powyższych zaleceń, będziemy mogli pochwalić się pięknym zapachem, bez żadnych przykrych dodatków. „Co tu tak ładnie pachnie” będzie wtedy stałym pytaniem pasażerów naszego samochodu.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ