Małe kampery – poznaj ich najważniejsze zalety

0
499

Wiele osób decydujących się na zakup kampera odruchowo zaczyna wybierać spośród jak największych modeli. To zrozumiałe, ponieważ nawet uprawiając karawaning warto zapewnić sobie maksimum komfortu, zwłaszcza podróżując z całą rodziną. Faktem jest natomiast, że małe kampery również mogą spełnić oczekiwania pod względem wygody, przestronności i funkcjonalności wnętrza, oferując przy tym szereg innych zalet. Najważniejsze z nich omawiamy w naszym poradniku.

Plusy małych kamperów – warto wziąć je pod uwagę!

Planując zakup kampera należy sobie zdawać sprawę z tego, że jest to bardzo odpowiedzialny wybór, który w praktyce będzie decydować o komforcie podróżowania przez wiele kolejnych lat – a już na pewno wtedy, gdy mówimy o fabrycznie nowym kamperze.

Mniejsze pojazdy – do których zaliczymy przede wszystkim kamper vany, kampery półzintegrowane, ale też niektóre integry – mają szereg zalet przekładających się na komfort ich codziennego użytkowania w drodze. Do tych najważniejszych zaliczymy:

  • Są bardzo łatwe w prowadzeniu i manewrowaniu, większość małych kamperów można prowadzić posiadając standardowe prawo jazdy kategorii B;
  • Są bardzo komfortowe w długiej trasie, umożliwiają rozwinięcie wyższej prędkości na autostradzie, co przekłada się na krótszy czas dojazdu na miejsce;
  • Kampery o DMC do 3,5 tony zwykle są wyłączone z ograniczeń dotyczących wjazdu np. do ścisłego centrum miasta;
  • Dużo łatwiej znajdziemy miejsce postojowe i parkingowe;
  • Większy wybór kempingów (niektóre nie przyjmują długich, dużych kamperów z uwagi na niewielką powierzchnię parcel);

Małe kampery potrafią zaskoczyć przestronnością

Myśląc o małym kamperze mamy przed oczami przede wszystkim modne dziś kamper vany czy ewentualnie kompaktowe półintegry na podwoziu np. Fiata Ducato. Tymczasem do tej kategorii można zaliczyć nawet kampery typu integra, wśród których znajdziemy modele charakteryzujące się zwartym nadwoziem, bardzo łatwe i komfortowe w prowadzeniu, a przy tym niesamowicie przestronne i funkcjonalne.

Przykładem takiego kampera jest HYMER B-Klasse Modern Comfort I Whiteline. Ten luksusowo wykończony pojazd oferuje 4-5 miejsc do spania, wyróżnia się nowoczesnym wzornictwem, przemyślanym układem części mieszkalnej, a przy tym będzie dobrym wyborem dla osób preferujących raczej mniejsze kampery – całkowita długość modelu wynosi od 699 cm, a masa całkowita to 4430 kg.

Z modelem HYMER B-Klasse Modern Comfort I Whiteline zapoznasz się na stronie https://hymerpoznan.pl/integra/hymer-b-klasse-moderncomfort-i-whiteline/.

Komu można polecić zakup małego kampera?

Małe kampery to naturalna propozycja dla osób, które planują uprawiać karawaning w sposób aktywny, często zmieniając miejsce postoju, podróżując nie tylko po Polsce, ale i całej Europie, a przy tym starając się spędzić każdy wolny weekend w kamperze. W takiej sytuacji kompaktowość i zwinność pojazdu będą szczególnie docenianymi zaletami.

Zakup małego kampera jest również dobrą opcją dla tych, którzy z reguły podróżują we dwoje lub okazjonalnie z jednym dzieckiem. Wówczas ilość miejsca do spania i przechowywania rzeczy nie ma aż tak dużego znaczenia.

Sprawdź różne modele małych kamperów w jednym miejscu

Zdecydowany na zakup małego kampera? Chcesz jeszcze porównać kilka modeli ze sobą, aby zyskać pewność, jaki układ wnętrza bardziej Ci odpowiada, czy lepszy będzie kamper van, półintegra czy integra? W takim razie koniecznie zaplanuj sobie czas i odwiedź salon HYMER Poznań w Sadach koło Poznania.

To jeden z największych salonów karawaningowych w Polsce, oferujący m.in. kampery renomowanych marek HYMER, Buerstner czy Sunlight. Na miejscu możesz liczyć na fachowe doradztwo, pomoc w skonfigurowaniu kampera, a także skorzystać z szeregu usług dodatkowych (np. montażu opcjonalnych akcesoriów) oraz atrakcyjnego finansowania – w tym leasingu 103,9%.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ