Licencjonowana kasacja pojazdów

0
2404

Użytkownicy starszych samochodów często stają przed trudnym wyborem. Muszą podjąć decyzję czy są w stanie w dalszym ciągu utrzymywać stare auto, które generuje coraz więcej problemów i kosztów. A może lepszym rozwiązaniem będzie ograniczenie tych kosztów i oddanie auta do punktu kasacji. Czy złomowanie aut Radom może nam przynieść jakiekolwiek korzyści? Warto prześledzić cały proces pod kątem opłacalności.

Kto może prowadzić złomowanie pojazdów?

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że możliwość legalnej kasacji pojazdów posiadają wyłącznie licencjonowane punkty. W naszym kraju funkcjonuje bardzo wiele złomowisk, ale tylko 40% z nich ma prawo prowadzić skup samochodów oraz wykonywać usługę złomowania i kasacji. Do takich punktów możemy zaliczyć firmę Auto Kurek, która posiada zezwolenie o numerze C-65. Korzystając z usług firmy, mamy pewność, że wszystkie działania przez nią podejmowane są w 100% legalne. To szalenie istotne również dla właściciela pojazdu, który chce w sposób zgodny z prawem poddać go złomowaniu. Korzystając z usług punktu bez licencji, może dojść do sytuacji, w której oddany do kasacji pojazd stanie się na przykład narzędziem przestępstwa. Może to sprowadzić spore kłopoty na jego prawowitego właściciela. Dużo bardziej prawdopodobna jest niemożność unieważnienia polisy OC. Może się okazać, że ubezpieczyciel będzie naliczał kolejną składkę, pomimo że auto w teorii zostało oddane do kasacji.

Jak przebiega złomowanie pojazdu?

Słów kilka warto także poświęcić samej procedurze złomowania pojazdu. Składa się ona z kilku etapów. Pierwszym z nich jest oczywiście kontakt telefonicznym z punktem skupu i zgłoszenie chęci kasacji auta. Wiele skupów posiada także wygodny formularz online na stronie, który pozwala na ekspresowe zgłoszenie pojazdu do kasacji. W zgłoszeniu wystarczy podać bardzo podstawowe informacje na temat danego pojazdu.

Kolejnym etapem jest wycena samochodu. W tym przypadku chodzi przede wszystkim o ocenę kompletności pojazdu oraz jego stanu technicznego. Mając dane z dowodu rejestracyjnego pojazdu oraz informacje na temat jego aktualnego stanu punkt kasacji jest w stanie dokonać szybkiej wyceny i zaproponować konkretną kwotę, jaką otrzyma właściciel auta.

Ostatnim etapem jest oczywiście fizyczne oddanie pojazdu do punktu kasacji. Może to nastąpić w dwojaki sposób. Właściciel może dostarczyć auto samodzielnie lub skorzystać z transportu oferowanego przez dany punkt. W przypadku pojazdów w bardzo złym stanie technicznym lub po prostu uszkodzonych ta druga opcja jest jedynym rozsądnym rozwiązaniem.

Jakie korzyści może przynieść złomowanie pojazdu?

Kasacja samochodów może być opłacalna nie tylko dla punktów skupu. Zezłomowanie pojazdu w odpowiednim momencie może ustrzec właściciela przed ponoszeniem jeszcze większych kosztów związanych z naprawą auta, przeglądem technicznym czy wreszcie ubezpieczeniem.

Oddając auto do kasacji, warto wcześniej sprawdzić licencjonowane punkty w najbliższej okolicy. Tylko one dają pewność, że wszystkie procedury związane ze złomowaniem odbędą się zgodnie z literą prawa. A jednocześnie są w stanie zaproponować uczciwą stawkę za odbierany samochód.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ