Asystent parkowania Citroen

Parkowanie może wydawać się jednym z najłatwiejszych manewrów podczas prowadzenia samochodu. Prędkość jest minimalna, nie musimy obawiać się wypadku, mamy dużo czasu na wykonanie manewru (z wyłączeniem parkowania przy bardzo ruchliwej ulicy). Jednak wciąż wielu kierowcom parkowanie sprawia problemy. Jest tak zwłaszcza wtedy, gdy mamy duże i masywne auto, które zawsze potrafi spłatać figla. Asystent parkowania Citroen ma za zadanie ułatwić nam wykonywanie tego zadania, bez ryzyka że uderzymy w inne auto lub potrącimy pieszego.

Standardowe wyposażenie

W wielu większych autach Citroena możemy w standardzie znaleźć czujniki parkowania. Jest to minimalistyczna wersja asystenta, która pozwala nam dostrzec przeszkodę nawet wtedy, gdy jej fizycznie nie widzimy. W momencie zbliżania się do innego samochodu, pieszego, słupka drogowego czy ściany, czujniki dadzą nam sygnał poprzez głośne piszczenie. W miarę zbliżania się do przeszkody odgłos będzie coraz intensywniejszy, a jego częstotliwość będzie rosła. Posiadanie takiego asystenta parkowania w Citroenie jest bardzo pożądane, nic więc dziwnego że producent zdecydował się na wyposażanie w niego aut fabrycznie. Również w mniejszych pojazdach, klasy miejskiej bądź kompaktowej, możemy zamówić czujniki jako opcję. Polecane jest to zwłaszcza świeżym kierowcom, jednak przyda się również tym bardziej doświadczonym. Nigdy nie jesteśmy bowiem w stanie dostrzec wszystkiego. Dodatkowo może nas zgubić rutyna, która po wielu latach za kierownicą potrafi uśpić czujność.

Pełna automatyka

Asystent parkowania Citroen wcale nie musi ograniczać się do wskazywania nam, że zbliżamy się do przeszkody. Większe auta posiadają zazwyczaj w opcji pełnego asystenta, który nie tylko potrafi informować nas o przeszkodach, ale również samodzielnie zaparkować samochód. Jak to działa? Otóż wykorzystywane są czujniki znajdujące się wokół pojazdu, a także system wspomagania kierownicy, który każde auto już posiada. Gdy chcemy użyć asystenta parkowania w Citroenie, wystarczy nacisnąć przycisk. Następnie podjeżdżamy do wolnego miejsca parkingowego, a gdy system wykryje że jest ono dość duże, będzie instruował nas gdzie się zatrzymać. System wyda nam polecenia by podjechać do przodu lub do tyłu o określoną odległość, a kierownica będzie obracać się samoczynnie. Tak funkcjonujący asystent parkowania Citroen zdejmuje z nas bardzo wiele stresu podczas wykonywania manewru parkowania równoległego, jednak nadaje się również do stosowania przy innych typach parkowań.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ