Hyundai Ioniq 5 Electric

Samochody elektryczne to najszybciej rozwijająca się gałąź przemysłu motoryzacyjnego. Z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na zakup „elektryka”, doceniając nie tylko bardzo niskie koszty eksploatacji takiego auta, ale również wysoki komfort jazdy i brak emisji szkodliwych spalin. W podjęciu decyzji o przesiadce do samochodu elektrycznego pomaga także rządowa dopłata z programu „Mój Elektryk”. Jednym z najciekawszych, a na pewno najefektowniejszych modeli na rynku jest Hyundai Ioniq 5 Electric, któremu bliżej przyglądamy się w naszym artykule.

Hyundai Ioniq 5 Electric – funkcjonalność na najwyższym poziomie

Jeszcze do niedawna samochody elektryczne oferowane na europejskim rynku w większości były autami miejskimi, niespełniającymi potrzeb rodziny. To zmieniło się wraz z premierą Hyundaia Ioniq 5 Electric. Mamy tutaj do czynienia z dużym, przestronnym SUV-em, który śmiało może pełnić funkcję samochodu rodzinnego, oferując nie tylko dużą ilość miejsca w kabinie, ale również przepastny bagażnik (527 litrów).

Ioniq 5 Electric wykorzystuje napęd typu BEV, czyli w 100% elektryczny. Nie jest to hybryda plug-in, dlatego nabywca samochodu może zapomnieć o wizytach na stacji benzynowej, korzystając wyłącznie z sieci publicznych stacji ładowania czy z własnej ładowarki np. w przydomowym garażu.

Krótki czas ładowania to wielka zaleta tego modelu

Jeśli od dawna rozważasz zakup samochodu elektrycznego, ale obawiasz się długiego czasu ładowania akumulatora, to Hyundai Ioniq 5 Electric rozwieje Twoje wątpliwości. Koreański producent mocno skupił się na rozwiązaniu tego problemu, a efekt jest znakomity.

Hyundaia Ioniq 5 Electric można naładować do poziomu 80% w czasie zaledwie 18 minut. Jeśli się spieszysz, to możesz przywrócić autu do 100 kilometrów zasięgu w ciągu tylko 5 minut – oczywiście korzystając z szybkiej ładowarki.

Rewelacyjne osiągi

Jednym z najważniejszych powodów, dla których warto przesiąść się do samochodu elektrycznego, jest znakomita dynamika i maksymalna moc oraz moment obrotowy dostępne już od startu. Jazda „elektrykiem” zapewnia zupełnie inne doznania niż autem spalinowym.

Świetnym przykładem jest tutaj właśnie Hyundai Ioniq 5 Electric, zwłaszcza w wersji z dwoma silnikami, większym akumulatorem i napędem 4×4. W tym wariancie samochód rozpędza się od 0 do 100 km/h w czasie zaledwie 5,2 sekundy.

Cena Hyundaia Ioniq Electric pozytywnie zaskakuje  

Hyundai Ioniq 5 Electric to prawdopodobnie najlepiej wyceniony samochód elektryczny na rynku – zwłaszcza biorąc pod uwagę jakość wykonania, poziom wyposażenia oraz przestronność auta. Po indywidualną ofertę wybierz się do salonu autoryzowanego dealera koreańskiej marki – MM Cars Hyundai Katowice. Wcześniej sprawdź również egzemplarze dostępne od ręki na stronie https://mmcars.hyundai.pl/oferta/promocje/samochody-nowe-od-zaraz.

MM Cars Hyundai Katowice oferuje również szeroki części do Hyundaia Ioniq. W rozmowie z doradcą dealera zapytaj także o specjalne warunki zakupu samochodu oraz o atrakcyjne pakiety dealerskie ubezpieczeń komunikacyjnych.

Więcej o Hyundai Ioniq 5 Electric możesz przeczytać na stronie https://www.mmcars.pl/hyundai-ioniq-5-electric-i-inoiq-hybrid-katowice-cena-promocja-czesci-jazda-testowa.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ