Jak nie dać nabić się w butelkę kupując używane auto?

Czy kupno używanego samochodu to proste zadanie? Oczywiście, że nie! Pamiętajmy, że na każdym kroku będą czekały na nas małe oszustwa i mniejsze lub większe niedopowiedzenia. Jak je jednak ominąć i nie dać się nabić w przysłowiową butelkę? Odpowiedź znajdziecie w naszym artykule.

Na samym początku zastanówmy się – z czego wynika fakt, że na każdym kroku chcą nas oszukać? To bardzo proste. Kupując samochód, chcemy zdecydować się na jak najlepszą ofertę, nic więc dziwnego, że tak wiele osób po prostu ją „podkręca”. Wiele osób podkreśla również fakt, że w naszym kraju panuje wiele błędnych przekonań dotyczących np. przebiegu samochodu.

Chodzi mianowicie o to, że samochód, który ma przejechane powyżej 200 tys. km, jest naszym zdaniem po prostu wysoce wyeksploatowany i z nim czekają nas już tylko naprawy i same nieprzyjemności. Nic bardziej mylnego! Wiele samochodów nie ma problemu z tym, aby działać naprawdę dobrze mając na liczniku nawet dwukrotność (i więcej!) wspominanego wyniku.

Niestety, te przekonania wpływają na to, że w tak wielu przypadkach możemy spotkać się z tym, że liczniki w używanych samochodach są po prostu cofane – wszystko po to, aby klient nie odrzucił danego pojazdu już na samym początku. Niestety, jest to proceder, który sam się napędza – jak w końcu inny sprzedawca może konkurować z ofertą, gdzie licznik cofnięty jest o… Właśnie, o ile licznik może być cofnięty?

O ile cofamy?

Wiele osób może być w szoku, ale nawet w samochodach, które mają do 10 lat, liczniki mogą być cofane nawet o … 200 000 km! Na taką historię trafiliśmy na jednym z internetowych forów prawnych, gdzie poszkodowany kupujący chciał dochodzić swoich praw. Niestety, często nie jest to rzecz prosta.

Cofanie licznika jest plagą zwłaszcza w przypadkach, gdy samochody sprowadzane są zza naszej zachodniej granicy. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że samochody np. w Niemczech są – może niewiele – ale jednak droższe, niż w Polsce. Jak wiec opłaca się je sprowadzać do naszego kraju i jeszcze sprzedawać w tak okazyjnych cenach?

Niestety, smutne fakty są takie, że sprzedający często oszukują kupujących w Polsce, nie tylko cofając licznik, ale również ukrywając inne, liczne usterki samochodów – dzięki temu samochód może być z zyskiem dla sprzedającego czy sprowadzającego sprzedany w naszym kraju. Pamiętajmy o tym za każdym razem, gdy naszym oczom ukazuje się znakomita oferta zakupu samochodu zagranicznego pochodzenia!

Czy da ukryć się naprawdę poważne usterki?

Pewnie wielu z czytających zastanawia się, czy, stosując określenie bardzo kolokwialne, w naszym kraju jako bezwypadkowe sprzedawane są samochody „zespawane z dwóch innych”? Jest to oczywiście duża przesada, jednak pamiętajmy o tym, że w przypadku sprzedaży samochodów używanych dochodzi do naprawdę olbrzymich nadużyć.

Najlepszym przykładem niech będzie próba sprzedaży samochodu po dachowaniu jako pojazdu bezwypadkowego! To kolejna historia, którą podzielił się z innymi użytkownikami potencjalny kupujący na jednym z motoryzacyjnych forów. Co jednak możemy zrobić, aby nie dać się oszukać i faktycznie wiedzieć wszystko o samochodzie, który chcemy kupić?

Fachowa wiedza i profesjonalne usługi

Jeżeli my lub ktoś z naszych bliskich ma odpowiednią wiedzę – powinniśmy sami sprawdzić wszystkie interesujące nas elementy, od grubości lakieru w poszczególnych miejscach, po potencjalne wycieki czy stan całego podwozia. Co jednak w przypadku, gdy po prostu słabo znamy się na samochodach?

W takim właśnie przypadku warto postawić na profesjonalistów – a na pewno należy do nich zaliczyć pracowników znanej firmy MobilEkspert. Od 259 zł oferują oni usługę sprawdzenia wybranego przez siebie pojazdu na terenie całego kraju! Sami nie musimy nigdzie jechać (co jest olbrzymią oszczędnością czasu i pieniędzy) a po maksymalnie 2 dniach otrzymujemy raport z profesjonalnych oględzin wykonany przez pracownika firma. Przykładowy raport można zobaczyć na stronie MobilEkspert.pl.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą oraz jej wieloma zaletami. Warto pomyśleć jak wiele pieniędzy oszczędzimy w momencie, w którym unikniemy zakupu samochodu z wieloma ukrytymi wadami i cofniętymi kilometrami!

mobilekspert.pl niezależna sieć ekspertów samochodowych

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ