Mieszkasz w Warszawie i szukasz używanego auta? W takiej sytuacji masz przed sobą szeroką gamę propozycji. Gdzie najlepiej poszukiwać pojazdu z drugiej ręki, aby zakupić go bez ryzyka?

Giełdy samochodowe, komisy, prywatni sprzedający czy też salony samochodowe – dzisiaj używane auta możemy zakupić w kilku różnych punktach. Zanim jednak zdecydujemy się na konkretną ofertę, dobrze zapoznajmy się z różnymi propozycjami, aby z zakupu być w pełni zadowolonym.

Poszukiwania w internecie – tu zaczynamy

Gdy poszukujemy używanego auta, zwykle na początku sprawdzamy oferty w internecie. Na portalach ogłoszeniowych możemy już teraz zobaczyć, ile kosztują poszczególne modele, dlatego możemy wtedy przygotować się na określony wydatek.

Ogłoszenia wystawiane są zarówno przez sprzedających prywatnych, jak i przez handlarzy, którzy zawodowo zajmują się sprzedażą samochodów. Nie ufamy jednak każdej ofercie – pamiętajmy o tym, że może się okazać, że auto ma jakieś zatajone wady, cofnięty licznik, a nawet może być kradzione. Wobec tego dobrze sprawdzajmy oferty i zawsze sprawdzajmy auto na żywo – skorzystajmy z jazdy próbnej, a jeśli to możliwe, zabierzmy je do serwisu, by tam zostało dokładnie przetestowane.

Jak nie dać się oszukać?

Znacznie niższa cena niż u pozostałych sprzedających, brak kluczowych informacji o stanie auta, niezbyt chętny do odpowiedzi sprzedający, który nie zgadza się też na dokładne sprawdzenie pojazdu – to powinno wzbudzić nasze podejrzenia, że coś jest nie tak. Wtedy, gdy nie mamy doświadczenia w motoryzacji, znalezienie dobrego auta używanego może być wyzwanie. Właśnie dlatego warto wybrać się na zakupy z kimś, kto zna się lepiej na rzeczy. Możemy też skorzystać z usług firm zajmujących się sprawdzaniem aut dla klientów.

Warto też wspomnieć, że jeżeli interesują nas używane samochody, Warszawa ma też salony dealerskie, w których możemy je zakupić. Warto sprawdzić takie właśnie oferty, ponieważ w salonach znajdziemy auta nowsze, nadal w świetnym stanie, a co więcej, będziemy mogli dostać na nie też gwarancję!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ