Części do maszyn – nowe czy używane

Dysponując dużym parkiem maszyn budowlanych, należy zadbać, by nie powodowały strat, bo każda awaria może słono kosztować. Bezawaryjną pracę na pewno zapewnią częste przeglądy techniczne, jak i zakup odpowiednich części zamiennych, które do tanich także nie należą. Wielu przedsiębiorców decyduje się na inwestowanie w tańsze zamienniki bądź części używane, jednak nie zawsze okaże się to trafnym wyborem.

Oryginalne części – czy to się opłaca?

Jak najbardziej tak. Zakup oryginalnych części do maszyn będzie wiązał się z dużym nakładem finansowym, choć koszty uzależnione będą też od tego, jaka część akurat wymaga wymiany, jednak zyskuje się gwarancję, iż maszyna będzie działała bez zarzutu. Często zdarza się, iż niezbędny asortyment akurat nie znajduje się na stanie sklepu, więc trzeba będzie poczekać kilka dni na jego sprowadzenie. Spowoduje to na pewno dłuższy przestój maszyny, która nie będzie zarabiała na siebie, jednak oryginalne części nie dość, że będą pasowały idealnie, bo będą dobrane do konkretnego modelu, to na pewno nie ulegną tak szybko wyeksploatowaniu, jak te pochodzące z rynku wtórnego.

Zamienniki też są warte zainteresowania

Jeśli zdarzy się sytuacja, iż czas oczekiwania na dostarczenie oryginalnych części będzie długi można pokusić się o zakup tańszych zamienników, pamiętając jednak, by faktycznie były przeznaczone do konkretnego typu maszyny. Cenny części zamiennych są nawet o połowę tańsze, jednak ich jakość nie może równać się z oryginałami. Zamienniki często są gorszej jakości i szybciej się zużywają, więc na pewno szybciej trzeba będzie znów zainwestować w naprawę maszyny, jednak jeśli nie ma się wyjścia, to warto szukać sprawdzonych sklepów, które oferują części jak najlepszej jakości pochodzące z wiadomych źródeł.

Czy opłaca się kupować części online?

Oczywiście, bo sklepy czy hurtownie internetowe oferują taki sam asortyment jak stacjonarne punkty. Należy jednak pamiętać, iż wcześniej trzeba złożyć zamówienie, by towar mógł być sprowadzony na magazyn i dostarczony klientowi. Czas realizacji ustalany jest indywidualnie i na pewno nie trzeba będzie czekać na części tygodniami. Szukając sprawdzonego sprzedawcy, godnego zaufania warto sprawdzić ofertę centromasz.pl, gdzie bez trudu można nabyć niezbędne części do wielu maszyn budowlanych.

Używane części – kupować czy nie?

Wszystko zależy, o jaką część chodzi. Trzeba wziąć pod uwagę, iż używane części, które narażone są na intensywną eksploatację, na pewno będą mocno zużyte, więc ich montaż mija się z celem, bo maszyna i tak w krótkim czasie ulegnie ponownej awarii. Jeśli wyznacznikiem nie jest jakość, lecz cena, to części używane bądź zamienniki na pewno zrobią mniejsze spustoszenie w portfelu. Interesując się częściami z rynku wtórnego, warto najpierw poprosić o pomoc fachowca, który sprawdzi, czy faktycznie nadają się do dalszego użytku, a maszyna nie zostanie uszkodzona.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPoziom hałasu opon letnich
Następny artykułOferta wypożyczalni samochodów

Pasjonat motoryzacji z krwi i kości. Uwielbiam auta z duszą, najlepiej rocznik 90, które według mnie były najlepsze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ