Charakterystyka i działanie alternatora samochodowego

Pojęcie alternatora samochodowego może wydać się dla wielu osób niezrozumiałe. Okazuje się jednak, że pierwszy mechanizm tego typu skonstruował w 1891 roku Nikola Tesla. Zadaniem tego urządzenia jest zamiana energii mechanicznej w prąd, który wykorzystuje się do zasilania samochodu i doładowywania akumulatora.

Co wpływa na wytrzymałość alternatora?

Oczywiście ogromną rolę odgrywa w tym wypadku producent alternatora. Wpływ na wytrzymałość ma także umiejscowienie alternatora na silniku. Jeśli będzie on przymocowany zbyt nisko, bardzo prawdopodobne jest, że zostanie szybko zanieczyszczony. Na mechanizm ma wpływ również temperatura ( gorące lata, mroźne zimy)

Co świadczy o problemach z alternatorem?

Pierwszą oznaką awarii alternatora jest zapalenie się kontrolki – „problem z naładowaniem akumulatora”. Wadliwy alternator wpływa negatywnie na wytrzymałość akumulatora. Symptomem problemów ze sprzętem jest również zbyt niskie napięcie dochodzące do akumulatora. Poza tym, bardzo popularne są hałasy dochodzące z silnika w trakcie zwiększania obrotów pojazdu. Oznaką awarii alternatora są także niejednostajnie migające światła. Do problemów z mechanizmem mogą doprowadzić np. uszkodzenia mechaniczne alternatora, wadliwie działający regulator napięcia, zatarcie łożysk, zużyte szczotki oraz brud i zanieczyszczenia, które powodują spowodować uszkodzenia wyżej wymienionych elementów..

Co robić w przypadku awarii alternatora?

W przypadku awarii alternatora kupno nowego urządzenia nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem. W wielu przypadkach nowe mechanizmy są chińskimi zamiennikami oryginałów, które charakteryzują się niską jakością i brakiem gwarancji. Dużo lepszym rozwiązaniem jest regeneracja uszkodzonego, oryginalnego alternatora w zaufanych warsztatach samochodowych. Wysokiej jakości sprzęt dostępny jest np. na:https://www.autostarter.pl/. Regeneracja urządzenia we wspomnianym przedsiębiorstwie wiąże się z wymianą wszystkich zużytych elementów, bazując na wysokiej jakości oryginalnych częściach. Poza tym, korzystając z usługi w firmie Autostarter, klient otrzymuje 2 lata gwarancji na sprzęt.

W razie problemów z alternatorem warto wiedzieć, w jaki sposób sprawdzić i potwierdzić problemy z mechanizmem. Poza tym, trzeba ustalić czy kłopoty z urządzeniem są ciągłe czy sporadyczne, bo mogą mieć inną przyczynę niż awaria alternatora. Wymieniając lub naprawiając wadliwy element najlepiej korzystać ze sprawdzonych warsztatów i sklepów z częściami samochodowymi, które oferują oryginalne części do mechanizmów.

[Głosów:4    Średnia:4.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ