O tym, że w aucie trzeba wozić takie artykuły jak gaśnicę, trójkąt ostrzegawczy ze znakiem homologacji i apteczkę, nie trzeba dziś nikogo przekonywać. Są jednak jeszcze inne akcesoria samochodowe, które każdy kierowca powinien mieć, tak na wszelki wypadek. Jakie artykuły motoryzacyjne powinny znaleźć się w każdym samochodzie?

Jakie akcesoria są potrzebne do wymiany koła?

Wymiana koła to najczęściej wymieniana wśród kierowców „usterka”. Nie zawsze można liczyć na pomoc znajomych, a czekanie na ubezpieczyciela, który gwarantuje nam taką usługę w OC, może wystawić naszą cierpliwość na poważną próbę. Warto więc samemu opanować sztukę wymiany koła i sprawdzić w Internecie jakie akcesoria motoryzacyjne są do tego niezbędne (https://www.koelnerpolska.pl/produkty/narzedzia/narzedzia-reczne/artykuly-motoryzacyjne). Najważniejsze są klucze do kół samochodowych, bez których wymiana będzie niemożliwa. Każdy kierowca powinien mieć ze sobą klucz krzyżakowy. Jest on przeznaczony do różnego rodzaju śrub sześciokątnych i metrycznych, a także do nakrętek. Wyglądem narzędzie to przypomina znak „X”, na każdym ramieniu znajdują się nasadki w różnych rozmiarach, umożliwiające dokręcanie i odkręcanie kół.

Jakie pasy transportowe warto mieć w samochodzie?

Nie ma takiej konieczności, by każdy kierowca miał w samochodzie pasy transportowe. Jeśli natomiast przewozimy różne towary w przyczepkach samochodowych, takie akcesoria stają się niezbędne. Są one przeznaczone do zabezpieczenia ładunków i mocowania różnej ciężkości przedmiotów. Takie pasy transportowe przydają się również na lawetach, by zabezpieczyć przewożony samochód. Akcesoria tego typu są dostępne w różnych wersjach. Zazwyczaj różnią się one długością, a także takimi dodatkami jak zamek zatrzaskowy, napinacz czy hak.

Jakie smary wozić w aucie?

Nigdy nie wiadomo, kiedy coś przestanie działać w samochodzie. Mogą to być chociażby zacinające się wycieraczki. Dlatego też warto wozić w aucie smary, najlepiej wielozadaniowe, takie które mają właściwości czyszczące i smarujące. Środków takich można używać do usuwania zanieczyszczeń na różnych metalowych powierzchniach, a także do mycia niektórych części samochodowych, na przykład do silników.

Jakie akcesoria powinien mieć każdy kierowca?

Akcesoria w zasadzie zależne są od indywidualnych potrzeb kierowcy. Z pewnością przydatne będą małe żarówki, które często się przepalają i trzeba je wymieniać. Oprócz nich, warto mieć ładowarkę samochodową, dzięki której będzie można podładować telefon. Wśród niezbędnych artykułów, dobrze mieć także latarkę, na wypadek gdyby coś się stało, skrobaczkę do szyb (szczególnie w sezonie zimowym), szczotkę do śniegu czy płyn do spryskiwaczy. Warto też wozić ze sobą środki higieniczne, takie jak chusteczki, ręczniki papierowe, środki do czyszczenia. Nawet zwykła wymiana żarówki czy uzupełnienie oleju może pobrudzić ręce, dlatego warto zadbać o preparaty, które z łatwością usuną zanieczyszczenia ze skóry.

Jak widać, wożenie ze sobą jedynie trójkąta czy apteczki, nie jest najlepszym rozwiązaniem. Nigdy nie wiadomo, czego będziemy potrzebować w aucie lub co stanie się na drodze. Dlatego też lepiej być przygotowanym na wszystko i mieć w bagażniku lub schowku niezbędne akcesoria motoryzacyjne.

[Głosów:4    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ