Zakup używanego samochodu

W kwestii popularności, handel używanymi samochodami w naszym kraju stoi na bardzo wysokim poziomie. Nabywcy częściej decydują się na auta z drugiej ręki aniżeli na nowe modele prosto z salonu. Tłumaczone jest to tym, iż w cenie samochodu miejskiego z zerowym przebiegiem, można w komisie nabyć bogato wyposażony pojazd wyższej klasy.

W kwestii popularności, handel używanymi samochodami w naszym kraju stoi na bardzo wysokim poziomie. Nabywcy częściej decydują się na auta z drugiej ręki aniżeli na nowe modele prosto z salonu. Tłumaczone jest to tym, iż w cenie samochodu miejskiego z zerowym przebiegiem, można w komisie nabyć bogato wyposażony pojazd wyższej klasy.

Po części to prawda, choć cena nowych aut w salonach ugruntowana jest pewnością, jaką klient zyskuje w czasie zakupu. Aby kupić natomiast używany samochód w dobrym stanie trzeba się już mocno postarać lub przynajmniej wiedzieć, gdzie takiego szukać. Tym wpisem postaramy się wskazać na wady i zalety poszczególnych miejsc, w których możliwe jest nabycie pojazdów z drugiej ręki. Zapraszamy!

Komisy samochodowe – czy to dobre miejsca do kupna samochodu?

Na logikę mogłoby się wydawać, iż komisy samochodowe służą właśnie nabywaniu aut. Zakup pojazdów w takich miejscach nie jest oczywiście niczym złym – warto jednak brać pod uwagę wyłącznie sprawdzone i polecane placówki. W naszym kraju komisy stawia się zazwyczaj w złym świetle. Oczywiście, wielu handlarzy jest rzetelnych i doskonale wykonuje swoją pracę. Pewien odsetek doprowadził jednak do stworzenia powszechnej opinii, jakoby w tych miejscach sprzedawano odremontowane samochody, będące przed sprowadzeniem ich do kraju w stanie krytycznym.

Komisy dają nam niemalże nieograniczone pole manewru w kwestii różnorodności marek i modeli. Odznaczają się stosunkowo niską ceną, co niejednokrotnie przyciąga wielu klientów. Da się znaleźć w takich miejscach naprawdę solidne samochody, jednak warto przy okazji ich oględzin zabrać ze sobą zaprzyjaźnionego mechanika.

Auto używane z salonu – to możliwe?

Większość salonów samochodowych wprowadziło do swojej oferty również auta z drugiej ręki. Pochodzą one najczęściej od klientów, którzy w takich miejscach zakupili nowe pojazdy, jednak często decydują się je zmieniać na nowsze modele. W trakcie użytkowania, a także przed wystawieniem do sprzedaży, pojazdy są dokładnie sprawdzane w autoryzowanych serwisach producenta. Warto wspomnieć, iż każdy salon posiada pojazdy tylko swojej marki. Dealerzy francuskiej motoryzacji mają w ofercie więc głównie samochody Peugeot używane z gwarancją.

Cena w takich miejscach jest zazwyczaj wyższa niż w tradycyjnych komisach, jednak świadczy to o gwarancji jakości i chroni klienta przed płaceniem za naprawy zatajonych usterek.

Zakup od osoby prywatnej – czy to najlepsze rozwiązanie?

Częstym powodem sprzedaży samochodów przez osoby prywatne jest chęć przeniesienia się na większy model. Może to być spowodowane sytuacją rodzinną bądź innymi czynnikami. Prawdę mówiąc, każdy z klientów podczas oględzin będzie w stanie stwierdzić, czy sprzedawca rzeczywiście dbał o pojazd w okresie jego użytkowania, czy jest to najzwyczajniej handlarz bez założonej działalności. Zakup u osoby prywatnej jest z reguły najtańszą opcją ze wszystkich. Trzeba jednak mieć na uwadze, że nigdy tak naprawdę nie wiemy, co właśnie kupiliśmy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ