Wymiana żarówek w samochodzie

Żarówki mamy zarówno w światłach drogowych, jak i mijania. Są one bardzo ważne dla naszego bezpieczeństwa. Brak oświetlenia powoduje nie tylko mandat, ale także najzwyczajniej w świecie stwarza niebezpieczeństwo na drodze. Podpowiadamy jak samodzielnie wymienić żarówkę w samochodzie.

Nie musicie czytać tego artykułu jeśli posiadacie w samochodzie światła ledowe. Te według zapewnień producenta nie przepalają się, a do tego starczają na cały okres eksploatacji samochodu.

Żarówki w samochodzie i ich rodzaje

W samochodzie wyróżniamy dwie grupy świateł- światła oświetleniowe oraz światła sygnałowe. To drugie jest bardzo proste do wymienienia. Wystarczy kupić odpowiednią żarówkę zwracając uwagę na oznaczenia. Do wyboru mamy żarówki halogenowe, tradycyjne, Ledowe halogeny czy żarówki ksenonowe, które są ekonomiczne i dają bardzo dobrą jakość światła w porównaniu do tradycyjnych halogenów.

Żarówki halogenowe do zadań specjalnych

Istnieją żarówki o dodatkowych właściwościach kierowane do kierowców o określonych potrzebach np. niektóre z nich kładą nacisk na żywotność żarówki albo skuteczność świetlną, są także specjalne światła dostosowane do tych, którzy bardzo często jeżdżą nocą.

Jak samemu wymienić żarówkę?

Powiedzmy sobie szczerze- w większości samochodów wymiana żarówki to absolutny banał. Nie musimy prosić o to mechanika, bez problemu zrobimy to sami. Nim zabierzemy się do wymiany należy dokładnie przeczytać instrukcję i krok po kroku wypełniać wszystkie polecenia w niej zawarte.Nie udawajmy, że wiemy lepiej, tylko naprawdę stosujmy się do instrukcji, gdy będziemy nieostrożni możemy zniszczyć nasze żarówki, a po co nam to? Do tego żarówki dobrze wymieniać parami- po co męczyć się dwa razy? Na sam koniec należy uważnie sprawdzić poprawność ustawienia świateł- i już, po kłopocie!

Proste- wystarczy przeczytać tematyczne artukuły oraz dokładnie przestudiować instrukcję obsługi. To wszystko co jest nam potrzebne do właściwego wymienia żarówki- nie więcej, ale i nie mniej. Prawda, że to banalnie proste?

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ