Wygodne regały paletowe do magazynów i przedsiębiorstw

Wśród wielu różnych regałów przemysłowych możemy wyróżnić między innymi regały paletowe, które dedykowane są w szczególności magazynom i wielkim zakładom pracy. Są dostosowane do łatwego i wygodnego przechowywania zasobów. Zapewniają przy tym wiele zalet, które są szczególnie ważne właśnie w tego typu miejscach.

Duża przestrzeń i łatwość składowania towarów

Regały paletowe są specjalnie przygotowane do tego, aby mogły pomieścić na sobie nawet największe pakunki. Są szczególnie przeznaczone do magazynów z dużą ilością towarów, gdzie wymagana jest duża przestrzeń składowania i łatwy dostęp do poszczególnych paczek. Co równie ważne, regały paletowe muszą umożliwiać szybką i łatwą kontrolę stanu magazynowego.

Z tego powodu ich konstrukcja jest oparta o metalowe, mocne stelaże, na których umieszczany jest ładunek za pomocą podnośnika. Mocne trawersy o odpowiednim udźwigu zapewniają możliwość umieszczenia nawet dziewięciu palet na jednym regale – lub też, o ile rozmiary paczek na to pozwalają – na zamontowanie dodatkowych trawersów, które poszerzają możliwości załadunkowe.

Mocny i stabilny stelaż

Regały magazynowe są wykorzystywane przede wszystkim w celu składowania ciężkich materiałów. Z tego względu muszą być szczególnie odporne na obciążenia i uszkodzenia mechaniczne. Nie mogą ulegać odginaniu czy innym odkształceniom, niezależnie od tego, jak wiele paczek się na nich znajdzie.

Z tego powodu regały paletowe tworzone są wyłącznie z najwyższej jakości metalu. Stabilne, wytrzymałe konstrukcje gwarantują, że będą tak samo dobrze sprawdzać się nawet po wielu latach pracy. Warto przy tym zauważyć, że takie konstrukcje są zgodne z wymaganiami BHP, co dotyczy nie tylko samych stelaży, ale też trawersów.

Możliwość automatycznego przesuwania

Optymalizacja miejsca w magazynie jest niezwykle ważna i bezpośrednio wpływa na to, ile paczek zostanie w nim umieszczonych. Dlatego też ważną cechą nowoczesnych regałów paletowych jest możliwość zainstalowania ich w systemie przesuwnym. Dzięki temu istnieje możliwość zniwelowania przestrzeni pomiędzy poszczególnymi półkami, co prowadzi do umieszczenia ich większej ilości nawet w stosunkowo małym pomieszczeniu. To z kolei przekłada się na oszczędność miejsca i pieniędzy.

Co więcej, automatyzacja przesuwania samych regałów paletowych, jak też możliwość wykonania z nich zestawu przepływowego sprawia, że ułatwiają pracę w systemie FIFO – pierwsze weszło, pierwsze wyszło. W ten sposób półki paletowe pomagają w zarządzaniu towarami o stosunkowo krótkim terminie przydatności i zmniejszają nie tylko ilość potrzebnego miejsca w magazynie, ale też ilość strat.

Idealne do każdego rodzaju magazynu

Niezależnie od tego, czy w magazynie lub przedsiębiorstwie artykuły znajdują się stosunkowo długo, czy też występuje wśród nich duża rotacja, półki metalowe paletowe są idealne do każdego z nich. Pozwalają na wysoką swobodę użytkowania materiałów, ułatwiają ich kontrolę i wdawanie w odpowiednim terminie. W ten sposób nie tylko usprawniają i przyspieszają pracę, ale też pomagają w zaoszczędzeniu czasu, przestrzeni i pieniędzy, między innymi poprzez minimalizowanie strat.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ