kufry motocyklowe

Jazda na motorze jest bardzo popularna. Motocyklem jeżdżą ludzie młodzi i starsi, mężczyźni i kobiety. Niektórzy jeżdżą jedynie dla przyjemności, inni dojeżdżają w ten sposób do pracy, odbywają wycieczki, urządzają motocyklowe wyprawy. Aby jazda była przyjemna i bezpieczna, zarówno motocykl, jak i motocyklista muszą być odpowiednio wyposażeni. Przydadzą się im odpowiednie kaski, kurtki, kufry motocyklowe albo specjalne torby.

Wyposażenie motocykla i motocyklisty

Aby bezpiecznie i komfortowo jeździć motocyklem trzeba być do tego należycie przygotowanym. Tym bardziej że niektóre elementy wyposażenie są wymagane przepisami. Oczywiście najważniejszy jest kask, który musi posiadać odpowiedni atest bezpieczeństwa. Jazda bez kasku karana jest mandatem i jest wysoce nieodpowiedzialna. Inne elementy stroju nie są określone przepisami. Nie są również wymagane żadne torby ani kufry motocyklowe, obowiązkowe są natomiast błotniki i to szerokości większej niż opony. Oprócz tego rzeczy tak oczywiste, jak prędkościomierz, lusterko wsteczne, sygnał dźwiękowy, tłumik, hamulce i odpowiednie ogumienie. Motocykl musi być także wyposażony w światła i kierunkowskazy. Mimo że przepisy tego nie regulują, dla wygody i bezpieczeństwa, warto zaopatrzyć się w odpowiedni strój. Skórzana kurtka, spodnie, rękawice i specjalne buty przydadzą się w długiej drodze. Motocyklem jest dużo trudniej niż samochodem przewozić różne dodatkowe przedmioty. Mimo to warto mieć podstawowe narzędzia, trójkąt ostrzegawczy, gaśnicę i przede wszystkim apteczkę. Aby to wszystko zapakować przyda się odpowiedni kufer motocyklowy.

Dlaczego warto mieć w motocyklu kufer?

Wielu motocyklistów, zarówno tych doświadczonych, jak i początkujących, zastanawia się, czy lepsze są torby, czy kufry motocyklowe? Większość z nich wybiera to drugie rozwiązanie. Kufer motocyklowy montowany jest na stałe, jest wykonany z twardego i odpornego na uderzenia materiału i najczęściej jest zamykany na klucz. Z tego powodu przedmioty zamknięte w środku nie są narażone na uszkodzenie. Dużą zaletą jest to, że czasem można w nim zostawić mniej wartościowe przedmioty. Torby czy sakwy zawsze trzeba zabierać ze sobą. Doświadczeni motocykliści twierdzą, że dużą zaletą kufra, szczególnie kufra centralnego, jest również łatwiejsze prowadzenie motocykla podczas długich przejazdów po asfalcie. Zamontowanie go z tyłu powoduje, że pojazd jest bardzo stabilny, a opór powietrza jest mniejszy. Bardzo ważne jest również to, że kufry motocyklowe są z reguły wodoodporne, przez co przedmioty wewnątrz nie są narażone na działanie czynników atmosferycznych.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ