Tuning mechaniczny a osiągi auta

Nie da się ukryć, nie wszystkim wystarczy podstawowa specyfikacja aut. Dla takich osób ciekawą propozycją jest z pewnością tuning mechaniczny. Co on daje? Pozwala zyskać więcej koni mechanicznych, a także zmniejszyć spalanie. Brzmi zachęcająco? Zapraszamy do dalszej części tekstu.

Tuninig silnika

Silnik to serce naszego samochodu, które codziennie narażone jest na tarcie i działanie naprawdę ogromnych sił. Do tego pracuje on przy temperaturach sięgających do 100 stopni. Gdy zastanawiamy się, jak ułatwić mu tę pracę powinniśmy sięgnąć po filtr powietrza. Ten sprawi, że silnik będzie miał lepsze dodało wanie. Do tego filtr powietrza to mały wydatek, bo rzędu 30-50 zł.

Jak jeszcze możemy poprawić osiągi silnika i zmniejszyć jego spalenie? Z pewnością poprzez chip tuning. Opiera się on na zmianie mapy silnika- szczególnie parametrów: moc, przyspieszenie, spalanie.

Chip tuning to zazwyczaj specjalistyczna usługa. Możemy zdecydować się zarówno na małe modyfikacje, ale i te znacznie większe. Takie chipy do samodzielnego montażu kosztują od 80 do 800 złotych, w zależności od rodzaju silnika i miejsca, w którym je zamontujemy.

Do wyboru mamy także magnetyzery, sportowe wydechy, czy doloty. Te pierwsze cieszą się mieszaną opinią, dlatego nim je kupimy, powinniśmy zasięgnąć rady innych. Doloty to akcesorium, przy którym dużą uwagę musimy zwracać na wymiar, bo nieprawidłowo dobrane mogą nie tylko zmniejszać osiągi, ale i prowadzić do awarii silnika. Wydechy zaś możemy łączyć z modyfikacją całego układu — odpowiadają one między innymi za sportowy dźwięk.

Tuning, po którym lepiej się jeździ

Gdy moc nie jest tym, na co narzekamy postarajmy się o zawieszenie i hamulce. Nie da się ukryć, że sportowe zawieszenie poprawia prowadzenie, jak i utrzymanie samochodu przy większych prędkościach. Tylko nim to zrobimy, zastanówmy się, czy jest to opłacalne dla naszego samochodu- taka zmiana kosztuje nawet do kilku tysięcy złotych.

Warto czytać artukuły dotyczące tuningu oraz w razie wątpliwości omówić je ze swoim mechanikiem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ