Szykujesz się do podróży samochodem z dziećmi? Sprawdź, co będzie Ci potrzebne!

Przed Tobą rodzinny wyjazd i długa podróż samochodem razem z pociechami? Taka perspektywa budzić może mieszane emocje — z jednej strony radość ze wspólnie spędzonego czasu, z drugiej obawy przed wielogodzinną jazdą. Zobacz, jak przygotować się do takiej wyprawy, by przebiegła maksymalnie komfortowo dla wszystkich pasażerów oraz kierowcy.

Zestaw słuchawkowy lub głośnomówiący — zadbaj o bezpieczeństwo

Niezależnie od tego, czy podróżujesz sam, czy też z rodziną, bezpieczeństwo zawsze powinno być na pierwszym miejscu. Niestety, wiele osób zapomina o nim, sięgając po telefon komórkowy podczas prowadzenia auta, co często staje się przyczyną wypadków. Pamiętaj, że nie musisz rezygnować z rozmawiania przez telefon bądź odbierania SMS-ów podczas jazdy — wystarczy zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt, który pozwoli na korzystanie ze smartfona bez użycia rąk i rozpraszania uwagi.

Godnym polecenia rozwiązaniem będzie tani zestaw słuchawkowy do samochodu, wykorzystujący połączenie Bluetooth i umożliwiający wygodne prowadzenie rozmów telefonicznych, nawet podczas wielogodzinnej jazdy. Nowoczesne słuchawki zapewniają pełen komfort rozmowy, ponieważ eliminują szumy, pojawiające się często podczas korzystania z zestawów głośnomówiących. Są też nieocenione, jeśli nie chcesz, by współpasażerowie słyszeli całą Twoją rozmowę.

Możesz też oczywiście zdecydować się na klasyczny zestaw głośnomówiący lub ekonomiczne rozwiązanie w postaci specjalnego uchwytu na telefon, dzięki któremu nie trzymasz go w ręku podczas jazdy.

Praktyczne gadżety, które sprawdzą się w podróży

Atrakcje dla dzieci: co warto zabrać w podróż?

Podczas podróży maluchy szybko się nudzą. Problem dotyczy zwłaszcza kilkulatków — niemowlak dużą część drogi może przespać, a starsze dziecko łatwiej jest zainteresować rozmową czy słuchaniem muzyki. Co zrobić, by zająć jakoś marudzącą pociechę?

Na pewno rozsądnie będzie zaopatrzyć się w dobrą muzykę oraz ebooki stworzone specjalnie z myślą o najmłodszych. Dobrym pomysłem jest zakupienie kilku gier w wersjach podróżnych, wyróżniających się komfortem użytkowania w aucie, lekkością i mobilnością. Warto też zagrać w gry słowne, zagadki czy liczenie konkretnych przedmiotów widzianych za oknem — nawet nie spodziewasz się, jak bardzo wciągająca może okazać się taka zabawa! W ostateczności sięgnąć można po tablet i zaproponować dziecku gry edukacyjne czy oglądanie filmu. Pamiętaj jednak, że małe dzieci nie powinny spędzać w ten sposób zbyt wiele czasu.

Atrakcje dla dzieci: co warto zabrać w podróż

Praktyczne gadżety, które sprawdzą się w podróży

W podróży nie zawsze łatwo jest zadbać o higienę malucha. Dlatego warto mieć ze sobą parę przydatnych gadżetów. Jednym z nich jest jednorazowy, rozkładany nocnik dla najmłodszych, dzięki któremu maluch szybko i w komfortowych warunkach załatwi swoje potrzeby. Nieocenione są różnego rodzaju chusteczki nawilżane, a także specjalne płyny odkażające, przystosowane do delikatnej skóry dziecka.

Dobrze jest również zabrać w dłuższą podróż wygodne naczynka, wykonane z wytrzymałego materiału, zapewniające porządek i wygodę wszystkim podróżującym z maluchem. Jest to popularny kubek-niekapek, a także miska-niewysypka. Dzięki specjalnej konstrukcji utrudniają wylewanie się napoju czy wysypywanie pokarmu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ