Sprzedaż auta do skupu pojazdów

0
2027

Proces sprzedaży samochodu kojarzy nam się z oddaniem go do komisu lub wystawieniem oferty sprzedaży w serwisie ogłoszeniowym. Okazuje się jednak, że nie są to jedyne sposoby zbycia pojazdu. Ciekawą alternatywą może okazać się oddanie auta do skupu samochodów. W przypadku jakich pojazdów warto wybrać tę drogę? Czy ta forma sprzedaży może być dla nas opłacalna?

Jakie auta najlepiej sprzedawać do skupu?

W pierwszej kolejności trzeba odpowiedzieć na pytanie jakiego typu pojazdy najlepiej sprzedawać korzystając z oferty skupu aut. W większości przypadków ten kanał sprzedaży dotyczy starszych i mocno wyeksploatowanych samochodów. Jeżeli mamy pojazd, którego użytkowanie pod kątem ekonomicznym nie jest dla nas opłacalne, to doskonałym pomysłem będzie sprzedaż do skupu aut. Przez pojęcie „ekonomicznie nieopłacalne” rozumiemy sytuację, kiedy inwestycje, jakie musielibyśmy poczynić, przewyższają wartość auta oraz korzyści płynące z jego użytkowania. W takiej sytuacji warto skorzystać z oferty firmy Car-Gryf, która prowadzi skup pojazdów osobowych i ciężarowych.

Jak przebiega sprzedaż pojazdu do skupu aut?

Co ciekawe punkty skupu aut mogą zaproponować nam bardzo wygodną procedurę związaną z pozbyciem się samochodu. Na czym ona polega? Pierwszym etapem jest zgłoszenie chęci sprzedaży auta poprzez formularz online umieszczony na stronie danej firmy. Oczywiście chęć sprzedaży można też zgłosić telefonicznie lub mailowo. Formularz online jest jednak najbardziej wygodną z opcji.

Po dokonaniu zgłoszenia skontaktuje się z nami rzeczoznawca samochodowy w celu wyceny pojazdu, którego chcemy się pozbyć. To zasadnicza różnica między oddaniem samochodu do skupu a sprzedażą w serwisie ogłoszeniowym lub przez komis. W dwóch ostatnich przypadkach opieramy się na wartości rynkowej pojazdu, która jest ustalana o bliżej nieznane kryteria. Jednym z nich jest na pewno poziom cenowy aut z tego samego modelu oferowanych w serwisach ogłoszeniowych. Biorąc pod uwagę bardzo rozbieżne oczekiwania sprzedających, nie jest to zbyt miarodajny parametr.

Po dokonaniu wyceny przez rzeczoznawcę skup aut przedstawi nam ofertę. Oczywiście nie będzie to zapewne wartość z wyceny rzeczoznawcy, aczkolwiek różnica może okazać się niewielka. Jeśli zaakceptujemy ofertę sprzedaży, to dalsze procedury przebiegają w dosyć szybkim tempie. Podpisanie umowy kupna-sprzedaży, odbiór auta i zapłata za pojazd często odbywają się jednocześnie. Co istotne po sprzedaży auta nie będziemy musieli transportować go do punktu skupu. Firma skupująca samochody zajmie się organizacją transportu. Usługa transportu obowiązuje również poza miastem, które jest siedzibą danej firmy. Dlatego wpisując w wyszukiwarce frazę „skup auta Stargard” możemy znaleźć ofertę przygotowaną przez firmę Car Gryf, której siedziba mieści się w Stobnie. Analogicznie wygląda sytuacja w Szczecinie oraz wielu innych miejscowościach z terenu województwa zachodniopomorskiego.

Podczas odbioru pojazdu otrzymamy umowę do podpisania oraz ustaloną wcześniej kwotę. Dzięki temu nie wychodząc z domu, będziemy mogli szybko i sprawnie pozbyć się starego auta. A mając już w ręku pieniądze z jego sprzedaży, spokojnie możemy zacząć rozglądać się za nowym samochodem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ