Obecnie w naszym kraju rynek motoryzacyjny rozwija się bardzo szybko. Jeszcze kilkanaście lat temu samochód w rodzinie był prawdziwym luksusem. Parkingi na dużych miejskich osiedlach świeciły pustkami. W dzisiejszych czasach nikt już nie pamięta takich obrazów. Znalezienie miejsca na zatłoczonych osiedlowych uliczkach graniczy z cudem. W zasadzie na każde mieszkanie przypada co najmniej jeden samochód, a w przeważającej większości nawet dwa lub więcej.

Nie ulega wątpliwości, że motoryzacja w naszym kraju przeżywa prawdziwy rozkwit. Zmienia się również trend dotyczący zakupowania pojazdów. Coraz więcej samochodów kupowanych przez Polaków to pojazdy nowe z salonów lub takie, których wiek nie przekracza kilku lat. Świadczy to o rosnącej zamożności obywateli naszego kraju. Coraz mniej ludzi kupuje pojazdy stare, które wymagają w momencie zakupu najmniejszych nakładów finansowych. Być może wynika to z tego faktu, iż takie pojazdy są najmniej trwałe i prędzej czy później spotkamy się z sytuacją, w której będziemy musieli udać się do serwisu w celu usunięcia powstałych usterek. Naprawa taka nierzadko może przekroczyć wartość pojazdu.

Nowe samochody posiadają taką zaletę, iż posiadają gwarancję, która pozwoli na uniknięcie kosztownych napraw w momencie kiedy pojawi się usterka. Być może jest to kluczowe w momencie podejmowania decyzji o zakupie nowego pojazdu. Koszty ukryte mogą być niejednokrotnie dużo wyższe niż oszczędności, które pojawiają się przy zakupie trochę tańszego używanego samochodu.

motoryzacja.info.pl

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ