Samochody Ford cieszą się sporą popularnością w naszym kraju, stąd też duża ilość pojazdów tej marki na naszym rynku wtórnym. Niestety bez dokładnych oględzin łatwo o przeoczenie usterki, która może zaważyć na funkcjonalności nowo nabytego pojazdu. Z tego tez powodu chcemy przedstawić państwu najczęściej występujące awarie pojazdów tej marki. Pomaga nam w tym Serwis Ford PZService.

Elektronika i elektryka

Najważniejsze awarie związane z układem elektrycznym to oczywiście akumulator, alternator i rozrusznik. Jeżeli samochód ma problem z odpaleniem, charakterystycznie pyka i gaśnie lub w ogóle milczy po przekręceniu kluczyka, to najprawdopodobniej mamy do czynienia z uszkodzonym  akumulatorem lub pompą paliwową. Możliwa jest także awaria rozrusznika. Warto także zwrócić uwagę na stan funkcjonalności wycieraczek oraz kierunkowskazów.

Nadwozie

Najczęstszym problemem nadwozi, z którymi ma do czynienia każdy serwis Ford, to najczęściej rozprzestrzeniająca się korozja. O ile rdza od wewnętrznej strony drzwi czy błotników nie jest problemem, a koszta naprawy tego problemu nie powinny stanowić problemu, to przyzwolenie na wyjście rdzy na stronę zewnętrzną są już poważnym problemem i wiążą się z poważnymi nakładami finansowymi. Częstym problemem jest także zamek maski silnika, który pod wpływem częstego zabrudzenia, działa coraz gorzej.

Podwozie

W tej części samochodu naprawdę wiele rzeczy może ulec zniszczeniu. Począwszy od całego zawieszenia, poprzez linki hamulca ręcznego, przekładni, na tłumiku kończąc. Większość z awarii podwozia wiąże się także z koniecznością wymiany okolicznych części, czy podzespołów, co kumuluje koszta.

Silnik

Jeżeli chodzi i silniki Forda, to uchodzą one za bardzo dobrze wykonane i sprawnie służące przez wiele lat, jeśli jednak dojdzie do awarii, to najczęściej padają świece zapłonowe, lub dochodzi do rozprogramowania sterownika, jeśli problem jest powiązany z napięciem. Wbrew pozorom serwisom Forda często zgłaszany jest problem ze wtryskiwaczami – oczywiście po zalaniu nieodpowiednim paliwem.

Wnętrze pojazdu

Tutaj możemy się spotkać ze wszelkimi uszkodzeniami, które niestety – w kontekście tego artykułu – mogą świadczyć albo wyjątkowym niechlujstwie i brakiem szacunku do pojazdu poprzedniego właściciela, lub naprawdę dużych przebiegach. Tudzież o obydwóch tych kwestiach. O ile sprawność ustawienia foteli nie powinna być nigdy problemem, to mogą wystąpić przetarcia i zarysowania obicia, a nawet wyrwanie pewnych elementów, jak np. uchwyty boczne i drzwi, czy luźne szyby. Warto dokładnie sprawdzić nawet najbardziej nierzucające się w oczy elementy, gdyż ich naprawa po zakupie samochodu będzie leżała po naszej stronie.

Sprawdź ofertę jaką przedstawia PZService serwis Ford Katowice.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ