kurtka motocyklowa

Na naszym rynku jest bardzo wielu godnych polecenia producentów, którzy oferują swoim klientom wysokiej jakości kurtki motocyklowe, dlatego też każdy bez żadnego większego problemu odnajdzie produkt, który przypadnie mu do gustu. Na półkach sklepowych można spotkać nie tylko tradycyjne kurtki skórzane, ale również nowoczesne kurtki wykonane z materiałów syntetycznych. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, które kurtki motocyklowe są warte uwagi, a które należy omijać szerokim łukiem.

Czym kierować się podczas zakupu?

Wybierając swoją wymarzoną kurtkę motocyklową warto zwrócić szczególną uwagę na trzy najważniejsze elementy. Pierwszym z nich jest ogólny styl kurtki, który jest preferowany przez danego konsumenta. Drugim elementem jest oczywiście komfort i jakość użytego materiału. Ostatnim, ale równie ważnym elementem jest z kolei zabezpieczenie kurtki przed negatywnym wpływem warunków atmosferycznych. Nie można zapominać również i o tym, że kurtka motocyklowa powinna zabezpieczyć kierowcę przed ewentualnym wypadkiem.

Współczesne standardy

W dzisiejszych czasach zdecydowana większość producentów odzieży motocyklowej bardzo szybko doszła do porozumienia w kwestiach wspólnego zbioru najważniejszych cech, które mają olbrzymią tendencję do dopowiadania na wszelkie potrzeby motocyklistów. Wybór kurtki motocyklowej w dużej mierze zależy od indywidualnego gustu i od stylu jazdy, który jest obrany przez danego motocyklistę. Największym zainteresowaniem cieszą się oczywiście kurtki skórzane, które po krótkiej przerwie ponownie powracają do mody. Skóra to wypróbowany i naturalny materiał, który doskonale nadaje się do ochrony przed żywiołami i negatywnymi warunkami na drodze. Kurtki skórzane charakteryzują się również solidnością i wysokim poziomem wytrzymałości. Jedna porządna kurtka, może służyć nawet przez wiele długich lat użytkowania.

Na co zwrócić uwagę wybierając kurtkę motocyklową?

Wybierając kurtkę motocyklową warto dokładnie sprawdzić materiał wierzchni i membranę. Przy skórzanych kurtkach warto sprawdzić także perforację o której niestety wiele osób zapomina. Aby kurtka motocyklowa służyła nam przez wiele długich lat i nawet po kilku sezonach ładnie się prezentowała, to musi być odpowiednio pielęgnowana. Wybierając nową kurtkę warto więc sprawdzić sposób jej pielęgnacji i konserwacji.

Jak łatwo się domyśleć przy wyborze nowej kurtki bardzo ważną rolę pełni także jej cena. Oryginalne kurtki motocyklowe z prawdziwej skóry nie należą do najtańszych wydatków, dlatego też warto dokładnie uwzględnić swój budżet. Wybierając tańsze kurtki z materiałów syntetycznych, trzeba liczyć się z tym, że szybciej się zniszczą i trzeba będzie kupić nową odzież. W dłuższej perspektywie może okazać się tak, że zakup drogiej kurtki skórzanej będzie zdecydowanie tańszą inwestycją, niż zakup tańszej kurtki z materiałów syntetycznych.

Wysokiej klasy membrana

Podczas wyboru nowej kurtki bazowym elementem jest membrana, która w dużym skrócie odpowiada za wodoodporność i selektywną przepuszczalność. To właśnie membrana chroni motocyklistę przed silnymi wiatrem i zapewnia odpowiedni poziom wentylacji. Niestety kurtki motocyklowe z membraną nie są najlepszym rozwiązaniem latem, ponieważ w tym okresie izolacja cieplna jest zdecydowanie za duża. Dobrym rozwiązaniem jest zakup kurtki, która ma odpinaną membranę. Jest to najlepsze rozwiązanie dla tych motocyklistów, którzy chcą zaoszczędzić nieco pieniędzy na zakupie odzieży letniej i zimowej. Kurtki z odpinaną membraną bardzo często posiadają lepszą wentylację.

[Głosów:5    Średnia:2.4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ