Pomoc drogowa

W dzisiejszych nowoczesnych czasach wielu ludzi nie wyobraża sobie życia bez samochodu, który zapewnia możliwość transportu w różne miejsca oraz szybkiego załatwiania ważnych spraw. Oczywiście auta są tylko maszynami, które mogą ulec uszkodzeniu lub awarii, z którymi osoby nieposiadające wiedzy i umiejętności mechanicznych nie są w stanie sobie poradzić. Takim osobom potrzebne są usługi oferowane przez firmy zajmujące się pomocą drogową.

Częstym problemem osób korzystających z usług wspomnianych wyżej fachowców jest długie oczekiwanie na przyjazd fachowców. Bardzo często wina leży po stronie kierowców, którzy nie przygotowują się do wyjazdów, nie sprawdzają ofert lokalnych usługodawców i szukają pomocy na szybko dopiero w momencie wystąpienia awarii, stłuczki czy też innego problemu na drodze. Wybierając pomoc drogową należy zwrócić uwagę na wiele istotnych spraw.

Na co zwracać uwagę przy wyborze pomocy drogowej?

 

Lokalizacja

Jedną z ważniejszych spraw jest lokalizacja firmy zajmującej się pomocą drogową. Wielu kierowców popełnia błąd wybierając usługodawców działających w pobliżu ich miejsca zamieszkania. O wiele lepszym pomysłem jest wybór pomocy drogowych, których siedziba znajduje się blisko warsztatu, z którego dany klient często korzysta. Najlepsze są oczywiście firmy, które wyjeżdżają do zdarzeń drogowych, zapewniają pomoc drogową i do tego prowadzą własny warsztat samochodowy. Powierzenie wszystkiego jednej firmie pozwoli znacznie zaoszczędzić czas oraz pieniądze. W przypadku pokonywania dalszych tras warto wyszukiwać fachowców w obrębie każdych 100 km. Dzięki temu niezależnie od miejsca zdarzenia, pomoc dojedzie do klienta dość szybko. W niektórych miejscach trudno o znalezienie takiej firmy (tereny niezabudowane), więc na takich odcinkach trzeba liczyć się z dłuższym czekaniem i wyższymi kosztami pomocy.

Jeśli komuś zależy na szybkim i bezproblemowym znalezieniu pomocy drogowej w dowolnym miejscu w Polsce to osobie takiej poleca się korzystanie z internetowego narzędzia, jakim jest serwis https://pomocdrogowa.info. Na tej stronie dostępne są wizytówki firm oferujących pomoc drogową na terenie całej Polski. Bardzo ważnym udogodnieniem jest fakt, że nie trzeba nawet znać swojego dokładnego położenia, ponieważ serwis ten posiada funkcję geolokalizacji. Wyszukiwarka ta bardzo szybko odnajduje okoliczne pomoce drogowe w dowolnym miejscu w kraju.

Cena i zakres usług

Wielu klientów wybierając firmy oferujące pomoc drogową kieruje się ceną świadczonych usług. W jej skład wchodzi dojazd na miejsce zdarzenia, diagnostyka i ewentualna naprawa pojazdu na miejscu, a także holowanie samochodu. Cena holowania zależy z kolei od długości trasy oraz od masy pojazdu. Im jest on cięższy i im dłuższa trasa, tym cena transportu jest wyższa.

Jeśli chodzi o zakres usług to warto zwracać uwagę na firmy dysponujące wieloma lawetami, które umożliwiają skuteczny i bezpieczny transport pojazdów o różnej masie i wielkości. Dobrym pomysłem jest wybór firm z wieloma lawetami, ponieważ usługodawcy posiadający jedną lawetę mogą aktualnie jej używać i czas oczekiwania na przyjazd oraz udzielenie pomocy będzie długi.

Holowanie jest najważniejszą usługą oferowaną przez wiele pomocy drogowych, jednak w skład ich oferty powinny również wchodzić inne formy pomocy. Doskonałym wyborem są firmy posiadające nowoczesne, mobilne systemy diagnostyki, dzięki którym można dokładnie poznać przyczynę awarii i określić czy pojazd da się naprawić skutecznie na miejscu bez konieczności holowania. W skład ofert najlepszych usługodawców wchodzi pomoc polegająca na naprawie ogumienia, dowozu paliwa czy też wykonywaniu różnych drobnych, a nawet bardziej skomplikowanych napraw w terenie. Bardzo częstym problemem jest problem z otwieraniem auta ze względu na zatrzaśnięcie, zgubienie czy też złamanie kluczyka. Na szczęście wiele firm zajmujących się pomocą drogową zajmuje się fachową naprawą lub wymianą zamka czy też z usunięciem złamanego kluczyka, który utkwił w zamku. Najlepsze pomoce drogowe radzą sobie w praktycznie każdej sytuacji. Między innymi oferują trudne holowanie pojazdów na autostradach czy też wyciąganie aut z rowów z wykorzystaniem wyciągarki. Usługi wielu pomocy drogowych są oferowane w trybie całodobowym przez cały rok, również w godzinach nocnych, w weekendy oraz dni wolne od pracy.

Istotną usługą oferowaną przez pomoce drogowe jest również uruchamianie auta z wyładowanym akumulatorem. Bardzo często powodem takiego stanu rzeczy są niskie temperatury w porze zimowej oraz nadmierne użytkowanie gniazda zapalniczki i elementów elektrycznych w pojeździe. W przypadku braku posiadania kabli rozruchowych oraz drugiego kierowcy z pojazdem posiadającym naładowany akumulator, należy skorzystać z pomocy drogowej. Czasami może się okazać, że uszkodzeniu uległ alternator i niezbędne jest odholowanie auta do warsztatu w celu naprawy tego elementu, który odpowiada za ładowanie akumulatora w aucie. W przypadku poważnych awarii silnika czy też układu hamulcowego, jedynym rozwiązaniem jest holowanie auta do warsztatu.

Laweta

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ