Dobry wosk do samochodu

Wosk do samochodu jest preparatem, który to zapewni ochronę naszego samochodowego lakieru. Do tego da nam iście wspaniały wizualny efekt. Wosk do samochodu jest w stanie wyciągnąć znacznie głębię koloru  stworzyć efekt lustra na naszym lakierze. Do powierzchni w ten sposób zabezpieczonej będzie przywierać mniej brudu i zauważalny będzie efekty charakterystyczny kropelkowania. Wszystko za sprawą hydrofobowych właściwości.

Wosk płynny, wosk twardy, wosk w sprayu – jaki wybrać?

Jeśli chodzi o wosk do samochodu, to mamy spory wybór. Pierwszy wosk do samochodu to wosk twardy. Jego nakładanie niestety jest bardzo pracochłonne. Wymaga od nas wyczucia oraz staranności. Po nałożeniu takiego specjalistycznego preparatu należy odczekać chwilkę, aby środek nieco stwardniał, ale jednocześnie nie za bardzo. Wówczas trudno jest usunąć jego nadmiar. Z twardymi woskami należy uważać, aby nie nałożyć go zbyt dużo. Chodzi o to, że sama chłonność lakieru jest minimalna absolutnie, a do tego zerowa. Dążymy do niczego innego jak do nałożenia minimalnej, niewyczuwalnej i niewidocznej warstwy wosku. Jeśli użyjemy za dużej ilości wosku, nadmiar pozostanie na szmacie lub na aplikatorze, a także trafi w szpary, z których go bardzo trudno usunąć. Już szczególnie po zaschnięciu. Prawdziwy wosk należy przed aplikacją rozgrzać delikatnie, nałożyć warstewkę niewidzialną na jeden element, chwilkę poczekać, aż się pojawi mgiełka. Następnie miękką szmatką delikatnie wypolerować w ten sposób, aby nie porysować lakieru. Dopiero w tej sytuacji możemy przejść do następnego elementu. Przed aplikacją wosku twardego powinno być czyste idealnie. Pracy jest bardzo dużo, a efekt się utrzymuje do kilkunastu tygodni. Wszystko zależy od tego, w jaki konkretnie sposób samochód jest myty. Zalety tego wosku to wręcz znakomite maskowanie wad lakieru oraz zdecydowanie podkreślony kolor nadwozia. Co jak co, ale nakład naszej pracy jest widoczny.

Kolejny wosk do samochodu to wosk płynny. Na rynku znajdziemy naprawdę sporo preparatów, które to atomizerem nie są, a występują pod konsystencją płynnej pasty. Takie preparaty także pozwolą nam w sposób łatwy zaaplikować materiał. Warto poznać najlepsze preparaty z tej kategorii, które są dostępne na rynku. Takowe preparaty są uznawane przez naprawdę wielu entuzjastów i to na całym świecie. Wybierając wosk do samochodu, który zdobywa wiele nagród, to jesteśmy pewni jego działania. Warto postawić na płyną powłokę hydrofobową. Aplikuje się ją w sposób bezpośredni na umyty i jeszcze mokry samochód. Nasz samochód musi być dopiero co spłukany. Preparat jednocześnie docieramy, susząc lakier. Dzięki temu cieszymy się trzymiesięczną trwałością.

Na rynku znajdziemy także wosk do samochodu w sprayuWosk do samochodu w sprayu ma naprawdę sporo zalet. Zalety te sprawiają, że jest on używany chętnie nie tylko przez samych właścicieli myjni, ale także przez prywatne osoby. Do tych zalet między innymi należy łatwość aplikacji. Ten wosk do samochodu może być używany nawet przez osoby, które jedynie posiadają rozpylacz oraz ściereczkę z mikrofibry. Kolejną zaletą jest na pewno wysoka skuteczność. Ochronna powieka, która wytwarzana jest przez wosk w sprayu, jest niemal identycznie skuteczna jak ta, którą uzyskaliśmy przy pomocy woskowania tradycyjnego. Nie możemy zapomnieć o uniwersalności. Wosk do samochodu w sprayu używany może być zarówno w ręcznych myjniach, ale także w myjniach parowych oraz przez indywidualnych klientów. Nadaje się do użycia przy każdym rodzaju lakieru samochodowego.

Sprawdź ranking wosków samochodowych na stronie autokosmetykaranking.pl/kosmetyki-samochodowe-rankingi/wosk-do-samochodu-ranking/qtk_dzmm

Wosk do jasnego lakieru vs Wosk do ciemnego lakieru – różnice

Bardzo często mamy liczne wątpliwości, jeśli chodzi o wosk do lakieru jasnego, jak i wosk do lakieru ciemnego. Jaki są pomiędzy nimi różnice? Różnica jest tego typu, że wosk do lakierów jasnych zawiera tak zwane cleanery. Co to takiego? Są to delikatne ścierne środki. Pojawiają się one w celu oczyszczenia lakieru. W wosku do ciemnego lakieru odpowiada on za jego przyciemnienie. Tak się dzieje, ponieważ na ciemnym lakierze dzięki przyciemnieniu możemy zniwelować naprawdę bardzo dużo niedoskonałości. Niestety na lakierze jasnych już to tak nie działa. Jest wręcz przeciwnie. Taki wosk uwydatnia wszelkie rysy. Więc wówczas dodaje się ziarenka ścierne minimalne, które to oczyszczą lakier i zwiększą tym samym znacznie połysk.

Gdy mamy wątpliwości, który wosk do samochodu wybrać, to powinniśmy poradzić się pracowników sklepów motoryzacyjnych. Na pewno doradzą nam odpowiedni preparat.

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ