wideorejestrator

Coraz chętniej decydujemy się na zakup wideorejestratorów samochodowych, mających monitorować drogę w czasie naszych podróży i chronić nasz interes w przypadku rozmaitych kolizji i stłuczek – także tych na parkingach. Jak po zakupie powinniśmy ustawić wideorejestrator? Oto kilka praktycznych porad!

Ustawienie wideorejestratora – podstawowe informacje

Gdy już zdecydujemy się na wybór i zakup odpowiedniego wideorejestratora, stajemy przed kolejnym dylematem – jak odpowiednio zamontować go i ustawić w samochodzie? Wbrew pozorom dla wielu z nas nie musi to być oczywiste. O tym, jak ustawić wideorejestrator przeczytamy na stronie Nextbase: https://www.nextbase.com/pl-pl/pomoc-i-wsparcie/. Tam też znajdziemy informacje o wsparciu technicznym dla wybranych urządzeń producenta.

Ustawienie wideorejestratora zależne jest od tego, jaki model urządzenia wybierzemy. Możemy bowiem wyróżnić kamery samochodowe wbudowane w lusterko wsteczne lub też montowane oddzielnie. O ile w pierwszym przypadku montaż urządzenia nie powinien stanowić dla nas problemu, o tyle w drugim musimy zadbać o to, żeby kamerka ustawiona została w odpowiednim miejscu.

Ustawienie wideorejestratora a położenie kamerki

Dlaczego optymalne ustawienie wideorejestratora w naszym samochodzie jest takie ważne? Kamerka powinna zostać umieszczona pośrodku kokpitu z tego względu, że przy takim umiejscowieniu będzie mogła zarejestrować jak najszerszy widok. A przecież o to właśnie chodzi — by pole nagrywania było jak najbardziej obszerne. Zyskujemy wtedy gwarancję, że rejestrowane będą zarówno wszelkie zdarzenia na drodze, jak i to, co dzieje się na poboczu. Pamiętajmy jednak o tym, by sam rejestrator nie ograniczał naszego pola widzenia podczas jazdy. To niebezpieczne!

Co powinna obejmować kamera samochodowa?

Zadaniem kamery samochodowej jest zarówno rejestrowanie przebiegu naszej podróży, jak i ochrona naszego pojazdu w trakcie postoju na parkingu. Właśnie z tego względu pole widzenia kamery powinno być jak najszersze. Gdy umieścimy urządzenie w odpowiednim miejscu i gdy dysponuje ono obiektywem szerokokątnym, to bez problemów powinno rejestrować zdarzenia na całej szerokości drogi oraz na obydwu poboczach.

Podsumowanie

Jak ustawić wideorejestrator samochodowy tak, by jego praca była w 100% skuteczna? Przede wszystkim musimy znaleźć dla niego odpowiednie miejsce w centralnej części kokpitu naszego samochodu, pamiętając też o tym, że nie powinien nam on przeszkadzać w obserwowaniu tego, co dzieje się na drodze. Gdy już zamontujemy wideorejestrator w odpowiednim miejscu, to powinniśmy go uruchomić i upewnić się, że obiektyw obejmuje cały obszar przed naszym samochodem — jezdnię oraz obydwa pobocza.

To o tyle ważne, że zadaniem naszego urządzenia jest rejestrowanie nie tylko tego, co dzieje się na drodze, ale i na jej obrzeżach. Często słyszymy bowiem o zdarzeniach z udziałem pieszych czy też rowerzystów poruszających się po drogach w sposób niezgodny z przepisami. W razie kolizji z nimi nagranie z rejestratora może być kluczowym materiałem dowodowym w sprawie udowadniającym naszą niewinność.

[Głosów:3    Średnia:1.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ