Decydując się na zakup samochodu powstaje pytanie, czy opłaca się wybrać nowy model, czy może postawić na samochody używane lub poleasingowe. W większości przypadków zdecydowanie lepiej sprawdzi się ta druga opcja.

Wszystko dlatego, że nowe auta są bardzo drogie i szybko tracą na wartości. Szczególnie widoczne jest to w przypadku marek francuskich. Auta niemieckie wolniej tracą wartość, jednak mimo to zazwyczaj są za drogie w całkiem nowej wersji. Tym samym warto rozważyć zakup samochodu używanego lub poleasingowego.

Dlaczego warto kupić samochód używany lub poleasingowy?

Samochody używane są dla wielu osób szansą na stanie się posiadaczem auta z kasy premium. Wszystko dlatego, że nowe samochody są zazwyczaj bardzo drogie, a inwestycja pociąga za sobą wizję utraty dużej części wartości auta po zaledwie kilku latach użytkowania. Samochody używane są nie tylko tanie, ale również atrakcyjne pod względem dostępności modeli. Już za kilkadziesiąt tysięcy można kupić auto kilkuletnie, z dobrym wyposażeniem, od uznanego producenta. Wszystko to sprawia, że coraz więcej ludzi decyduje się właśnie na samochody 2-3 letnie. Tym samym mają pewność, że jeśli nawet za kilka lat zdecydują się na ich sprzedaż, stracą nawet o połowę mniej niż byłoby w przypadku samochodów nowych.

Dla kogo jest to szczególnie korzystna opcja?

Samochody poleasingowe to świetne rozwiązanie dla ludzi, którzy chcą za nieduże pieniądze kupić wymarzony model auta. Nie ma co ukrywać, że wiele osób odradza zakup mówiąc, że jeśli auto nie było czyjąś własnością z pewnością było katowane przez użytkownika. Tak na prawdę jednak takie samochody są regularnie serwisowane w autoryzowanych warsztatach. Tym samym wszelkie usterki usuwane są na bieżąco i nie ma mowy o konieczności wydania dużej ilości pieniędzy na drogie naprawy zaraz po zakupie. Samochody używane sprawdzą się bardzo dobrze w przypadku osób, które często zmieniają samochody, ponieważ zakup nowych aut co kilka lat generowałby po prostu za duże starty finansowe.

Jeżeli szukasz sprawdzonego i pewnego samochodu rekomendujemy Ci salon samochodów poleasingowych: http://noweuzywane.eu/

[Głosów:3    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ