Firmy transportowe nieustannie szukają rozwiązań, które pozwolą na sprawne zarządzanie procesami logistycznymi, zarządzanie pracownikami, flotą samochodową, a także usprawnienie komunikacji. Jednym z przykładów są chociażby rozwiązania telematyczne.

Logistyka w firmie transportowej ma ogromne znaczenie. To właśnie od niej tak naprawdę zależy to, jak dane przedsiębiorstwo funkcjonuje. Oprogramowanie magazynowe, produkty do zarządzania flotą, monitoring pojazdów czy systemy pozwalające na szybką komunikację z pracownikami oszczędzają czas, zmniejszają obieg dokumentów w firmie, ograniczają koszty funkcjonowania, pozwalają na sprawne zarządzanie pracownikami oraz zwiększają dochody. Obsługa tachografu cyfrowego funkcjonującego w systemie WEBFLEET firmy TomTom Telematics pozwala na ograniczenie do minimum błędów, które przekładają się na kondycję finansową firmy.

Nowoczesna komunikacja w firmie

Przedsiębiorstwo transportowe w swojej działalności uzależnione jest od dobrej, sprawnej komunikacji. Sprawdzanie poczty elektronicznej przez kierowcę w trakcie jazdy wymaga nie tylko posiadania odrębnego, często problematycznego w użyciu sprzętu, ale jest również zagrożeniem dla ruchu drogowego. Rozwiązaniem jest więc system WEBFLEET umożliwiający przede wszystkim monitoring pojazdów, ale również stały kontakt z kierowcami. Jeden system to kompleksowe rozwiązanie pozwalające na śledzenie pojazdów oraz zdalne wsparcie kierowców.

Zarządzanie pracownikami i ograniczenie kosztów

 Monitoring floty pojazdów ma wiele zalet. Jedną z nich jest oczywiście możliwość nadzoru nad kierowcami w czasie rzeczywistym. Efektem zastosowania monitoringu pojazdów jest bezpieczna jazda oraz ekologiczna jazda. Produkty do zarządzania flotą samochodową i pracownikami TomTom Telematics pozwalają na:

– sprawdzenie, czy auto firmowe jest wykorzystywane zgodnie z jego przeznaczeniem,
– likwidację „zbędnych” kilometrów,
– ograniczenie kosztów paliwa,
– optymalizację zatrudnienia.

Niezwykle istotnym czynnikiem przemawiającym za instalacją systemu typu fleet management jest zdalne wsparcie kierowców. System umożliwia:

– przekazywanie zleceń wraz z potrzebnymi informacjami,
– zarządzanie zleceniami,
– optymalizację czasu pracy kierowców,
– funkcjonalne zarządzanie czasem,
– optymalizację techniki jazdy,
– reagowanie w sytuacjach kryzysowych.

Nowoczesne technologie – rozwiązania telematyczne to całodobowe, bezpieczne i komfortowe zdalne wsparcie kierowców. Ważnym aspektem tego rodzaju zastosowań jest ich niezawodność oraz dostępność przez 24 godziny na dobę. Nie można również nie zwrócić uwagi na obsługę np. tachografu cyfrowego, która jest prosta, wręcz intuicyjna. Rozwiązania telematyczne redukują obieg dokumentów w firmie i usprawniają całą komunikację. Dzięki temu firma działa sprawniej, a poprzez sprawne działanie może osiągać większe zyski oraz budować własną markę wśród klientów.

Źródło: Tom Tom – Bezpieczna jazda

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ