O samochód powinniśmy dbać zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. I nie mówimy tutaj o regularnych przeglądach czy wymianie płynów eksploatacyjnych, ale o czyszczeniu tapicerki i całego wnętrza.

Wizytówka każdego mężczyzny

Z pewnością znasz to powiedzenie, że „mężczyzna nie powinien nigdy skarżyć się na dwie rzeczy: kobietę i samochód, ponieważ sam je wybrał”. Nie tylko nie wypada nam narzekać, ale zarówno o naszą kobietę, jak i samochód powinniśmy dbać. W tym tekście skupimy się na dbaniu o samochód. Wiele osób uważa, że jest on wizytówką każdego mężczyzny i wiele mówi o jego właścicielu. Nie tylko wybór marki, modelu, koloru czy dodatkowych efektów wizualnych lub dźwiękowych. Ale o właścicielu przede wszystkim świadczy to, jak wygląda jego auto. Nie każdy przykłada dużą wagę do odpowiedniego stanu samochodu. Zwłaszcza jeżeli chodzi o utrzymanie czystości. Podpowiadamy, jak zlikwidować niektóre plamy z tapicerki i jak należy dbać o samochód, by był chlubą domu.

Zacznij od odkurzania

Każde poważniejsze czyszczenie, jaki mamy zamiar wykonać powinniśmy rozpocząć od odkurzania. To podstawa dobrego sprzątania. Odkurzacz wciągnie praktycznie cały powierzchowny brud oraz kurz. Warto porządnie przyłożyć się do tego zadania, by nie przeoczyć niektórych, zwłaszcza trudniej dostępnych miejsc. Gdy wnętrze samochodu lśni, można przejść do prania tapicerki. Najlepszym wyborem jest użycie specjalistycznych środków czyszczących. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by skorzystać z wody i mydła lub proszku, jednak najlepszy efekt uzyskamy korzystając z kosmetyków samochodowych. Dostaniemy je w praktycznie każdym sklepie z częściami, a nawet w hiper i supermarketach.

Jak wyczyścić skórzaną tapicerkę?

W przypadku, gdy nasz samochód posiada skórzaną tapicerkę, jej czyszczenie jest nieco bardziej skomplikowane. Podobnie, jak w przypadku zwykłej, tutaj również należy zacząć od odkurzania (https://autochemia.pl/pol_m_Detailing_Wnetrze-samochodu_Pielegnacja-skory-876.html). Jednak musimy zwrócić szczególną uwagę na preparaty, z jakich będziemy korzystać. Muszą one być wyraźnie oznaczone, że służą one do czyszczenia skóry. W przeciwnym razie ryzykujemy, że nasza tapicerka ulegnie uszkodzeniu. Dobrą praktyką po każdym czyszczeniu jest impregnacja skóry. Dzięki temu zabiegowi będzie ona bardziej odporna na czynniki zewnętrzne.

Jeżeli jednak nie chcemy sami męczyć się z czyszczeniem, zawsze możemy zwieźć nasz samochód do myjni ręcznej lub auto detailingu. Pracujący tam profesjonaliści dokładnie wyczyszczą tapicerkę naszego samochodu oraz każdą inną część, za którą zapłacimy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ