Sześć rzeczy, których nie może zabraknąć w warsztacie samochodowym

Narzędzia są najważniejszą częścią wyposażenia warsztatu samochodowego. Bez odpowiedniego oprzyrządowania niemożliwe będzie reperowanie niektórych usterek, co bezpośrednio przełoży się na ograniczoną ofertę warsztatu. Rozpoczynając działalność, warto wyposażyć się we wspomniane poniżej elementy, aby z powodzeniem zacząć realizować zlecenia klientów. W co należy się wyposażyć otwierając warsztat samochodowy? Jakie elementy będą obligatoryjne? 

Decydując się na rozpoczęcie własnej działalności warto zaopatrzyć się w podstawowe narzędzia, które ułatwią pracę. Ważne, aby wybierać elementy wysokiej jakości, ponieważ początkowa inwestycja z pewnością zwróci się podczas realizacji zleceń. Lepsze narzędzia umożliwiają szybsze reperowanie pojazdów, co ma niebagatelny wpływ na funkcjonowanie warsztatu samochodowego.

Ciśnieniomierz

Miernik ciśnienia to zdecydowanie jeden z podstawowych elementów, które powinny się znaleźć w każdym warsztacie. Sprawdzenie poziomu ciśnienia w oponach jest obowiązkową czynnością po skończonych pracach naprawczych. Dostępne są zarówno manualne, jak i analogowe mierniki. Kompletując urządzenia, początkowo najlepiej zdecydować się na mniejszy i bardziej poręczny manometr, a z czasem wyposażyć się w bardziej profesjonalne przyrządy.

Zestawy kluczy i śrubokrętów

Klucze i śrubokręty to absolutne minimum, które musi znajdować się w warsztacie. Podstawowe narzędzia służą do odkręcania i przykręcania podzespołów, ale również do regulowania układów mechanicznych. Warto zainwestować w elementy wysokiej jakości, aby służyły przez długi okres czasu.

Urządzenia diagnostyczne i elektronarzędzia

W zależności od profilu działalności, obligatoryjne będzie również zaopatrzenie się w szlifierkę i wiertarkę. Nie można zapomnieć o kompresorach, urządzeń niezbędnych do napędzania elementów pneumatycznych. Wśród urządzeń diagnostycznych nie może również zabraknąć podstawowego skanera diagnostycznego lub bardziej profesjonalnego – komputera.

Komfort pracy – podnośniki

Podnośniki nie tylko ułatwiają pracę mechanikom, ale również gwarantują bezpieczeństwo podczas wymiany układu hamulcowego lub prac związanych z zawieszeniem. Warto również zakupić kobyłki, dzięki którym czynności takie jak wymiana oleju, tarcz, bądź amortyzatora będą przebiegać szybko i sprawnie.

Zadbaj o prawidłowe oświetlenie warsztatu

Niewiele osób pamięta jak bardzo istotną kwestią jest odpowiedni dobór oświetlenia. Źródło światła umożliwia prawidłowe wykonanie prac. Co więcej, przy odpowiednim oświetleniu, wzrok jest zabezpieczony. Z tej przyczyny warto zdecydować się na profesjonalną lampę warsztatową, która nakieruje źródło światła na naprawiany obiekt i pozwoli na zweryfikowanie efektów pracy.

Drobne, ale istotne – akcesoria do warsztatu

Wśród obowiązkowych elementów warsztatowych znaleźć się muszą również szmatki i ścierki. Nie obejdzie się również bez smarów i papieru ściernego. Ponadto nie może zabraknąć również podstawowych kosmetyków samochodowych oraz odczynników chemicznych. Warto mieć pod ręką również drobne akcesoria, jak np. żarówki, które umożliwią natychmiastową wymianę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ