Ubiór motocyklowy najbardziej kojarzy się ze skórą naturalną. Jeśli więc nie ma się jakichś oporów natury etycznej, warto zainwestować w najlepiej oddychające kurtki ze skóry. Niektórzy twierdzą, że żaden materiał sztuczny nie dopasuje się tak idealnie do ciała i jednocześnie, nie będzie tak dobrze chronił przed otarciami. Żeby jednak tak było, trzeba wybierać tylko te, które posiadają wszystkie certyfikaty jakościowe. Kurtki motocyklowe skórzane damskie powinny być wykonane ze skóry bydlęcej.

Powinnaś pytać o rodzaj szwów. Podobnie jak w przypadku kurtek tekstylnych, muszą być wzmocnione i zapewniać ochronę przed przetarciem się materiału w przypadku nagłego, awaryjnego manewru, położenia motocykla, czy pokonywania naprawdę ostrych zakrętów. Protektory na barki i łokcie powinny odpowiednio ochronić przed przetarciami.

Udogodnieniem zapewniającym bezpieczeństwo, o który powinnaś pytać w przypadku zakupu kurtki motocyklowej skórzanej damskiej jest także protektor na plecy. W sytuacji, nawet kontrolowanego upadku, plecy najbardziej narażone są na uszkodzenia, dlatego najlepsze firmy stosują tego typu zabezpieczenia, zapewniające większy komfort psychiczny w czasie jazdy.

Kurtka powinna zapewniać możliwość spięcia jej ze spodniami, co jest bardzo praktyczne w sytuacji, gdy rozwijamy duże prędkości, gdyż materiał się nie zwija i ściśle przylega do ciała. W ten sposób zapewniony zostaje także większy komfort termiczny. Ważne są także kieszenie wewnętrzne i zewnętrzne zapinane na solidny zamek, który uniemożliwia wypadnięcie dokumentów, czy kluczy w trakcie jazdy.

Istotną cechą kurtek skórzanych są ich właściwości hydrofobowe. Masz więc pewność, że w trakcie jazdy deszcz będzie po niej spływał i kurtka w środku pozostanie sucha. Modele kurtek skórzanych pozwalają na spięcie ich z jeansami, co jest bardzo praktyczne w trakcie jazdy i rozwijania dużych prędkości oraz zapewnia większą wygodę.

Wybór pomiędzy certyfikowaną kurtką skórzaną a tekstylną jest kwestią gustu. Jedyną przewagą jaką ma kurtka tekstylna nad klasyczną skórzaną jest dodanie do niej materiału odblaskowego, co przydaje się w trakcie jazdy po zmroku.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ