Zastanawiasz się jaki olej wybrać do swojego samochodu? Nie ma na to złotego środka! Oczywiście, kupując samochód prosto z salonu nie mamy problemu z wyborem oleju, kupujemy ten, który wcześniej był wlany do samochodu i wpisany jest w książeczce serwisowej. Problem pojawia się, jeśli kupujemy go od któregoś z kolei właściciela i nie jesteśmy pewni co i jak… Wedy pojawia się potrzeba szukania.

Ale stop, czekaj… Na rynku jest kilkanaście wiodących producentów zajmujących się olejami silnikowymi. Która marka sprawdzi się najlepiej?

Castrol

To marka rozpoznawalna na całym świecie. Produkuje wszystkie rodzaje olejów samochodowych i wiele środków smarnych. Brand wytwarza swoje produkty w najlepszych i największych parkach technologicznych na świcie. TO co wyróżnia markę wśród konkurencji to ciągłe popychanie się do przodu. Marka współpracuję z centrami badawczo-rozwojowymi, a dzięki temu co roku wypuszcza na rynek unowocześnione produkty i nowe technologie.

To, co powoduję, że tyle osób ceni sobie markę jest:

  • wytrzymałość – oleje marki cały czas działają na większych obrotach i są odporne na coraz to większe temperatury i zwiększony nacisk. W ostatnich latach Castrol testował swoje produkty, by te były odporne na ciśnie rzędu 10 ton na centymetr kwadratowy,
  • ochrona podzespołów – dzięki poddawaniu olejów ciągłym badaniu, maka zapewnia natychmiastową ochronę silnika, od momentu jego uruchomienia. Zastosowana w produktach technologia wytwarza warstwę ochronną, która zapewnia większe osiągi i momentalny start silnika, nawet w najgorszych warunkach,
  • technologia – ciągle zmiany pozwoliły marce wzbogacić oleje o dodatki, które neutralizują zanieczyszczenia i utrzymują silnik w stanie idealnym. Castrol to partner techniczny najpopularniejszych i najbardziej cenionych zespołów sportowych: Audi, Jaguara czy Volkswagena.

Ten producent może zapewnić wszystko Twojemu samochodowi. Pamiętaj, aby dobrać odpowiednie parametry oleju przed jego zakupem.

Liqui Moly

Choć kilka lat temu, jeszcze nikt nie słyszał o Liqui moly, ta — buduje sobie coraz większe grono zwolenników. Produkty brandu wygrywają w testach jakościowych, ponieważ wyróżnia je skuteczność i ulepszone formuły. To, co wyróżnia producenta to fakt, że ten duży nacisk kładzie na badania i wyciągnie z nich wniosków. Obecnie marka sprzedaje swoje produkty w 100 krajach i spełnia wszystkie wymogi niemieckich producentów samochodów.

Niezależne badania pokazują, że składniki produktów są w 100% zgodne z tym, co producent piszę na etykietach. Warto zwrócić uwagę na produkt Diesel Spülung marki Liqui Moly, poprawia działanie silnika już po pierwszym użyciu w układzie wtryskowym.

Shell

Jeden z największych dostawców olejów silnikowych na świecie. Produkuje technologie do samochodów osobowych, ciężarowych i motocykli, a także maszyn rolniczych.

Co wyróżnia markę?

Przede wszystkim strategia. Ich zaangażowanie w technologię i innowacje nadal stanowi podstawę marki. Ponieważ rynek i klienci stają się coraz bardziej wymagający, brand wie, że wiedza inżynierska będzie decydującym czynnikiem wzrostu firmy. Dlatego formuła olejów Shell to połączenie wieloletniej wiedzy marki z technologią i jakościowymi składnikami. Dzięki zastosowaniu tego połączenia Shell wspomaga oczyszczenie silnika i dodatkowo go chroni.

Pamiętaj, aby przy wyborze oleju wziąć pod uwagę:

  • rodzaj samochodu,
  • rocznik pojazdu,
  • warunki jazdy.

Jeśli poszukujesz wysokiej jakości olejów od renomowanych producentów, wejdź na nocar.pl i przekonaj się już dziś, że nie warto zwlekać z wymianą płynów – to doskonale wpłynie na serce Twojego samochodu!

Źródło zdjęć: shutterstock, nocar.pl

[Głosów:51    Średnia:1.9/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ