Kupiłeś nowy motocykl? Boisz się kradzieży? Pomocny może okazać się monitoring motocykla. Dowiedz się więcej na temat tej usługi

Jazda na motocyklu to duża przyjemność. Wiele osób nie wyobraża sobie życia bez przemieszczania się tym właśnie środkiem transportu. Niestety, nowy motocykl zostawiony na parkingu może budzić zainteresowanie potencjalnych złodziei. Jak uchronić się przed kradzieżą?

Środków ostrożności, które możesz podjąć, by Twój jednoślad nie dostał się w ręce rabusiów, jest całkiem sporo. Jednym z przydatnych rozwiązań jest profesjonalny monitoring motocykla. Prosta i intuicyjna aplikacja, wykorzystująca m.in. mechanizm lokalizacji GPS, pozwala szybko wykryć nieautoryzowane uruchomienie czy przemieszczenie motocykla oraz podjąć właściwe kroki w celu uniknięcia kradzieży. Jak to wygląda w praktyce?

Monitoring motocykla integruje się ze stacyjką pojazdu

Możliwość zintegrowania monitoringu motocykla ze stacyjką jest dużym uproszczeniem. Przykładem niech będzie system monitorowania motocykli GPS Konsalnet: urządzenie ISR-M po wyłączeniu zapłonu przechodzi w stan czuwania antykradzieżowego. W praktyce oznacza to, że urządzenie:

  • po ok. 20 sekundach od wyłączenia silnika kalibruje precyzyjnie pozycję motocykla i obserwuje wszelkie zmiany;
  • jest szczególnie wrażliwe na wszelkie przesunięcia motocykla (np. jego holowanie) i próby nieautoryzowanego uruchomienia, a także odcięcia zasilania akumulatora.

Jak zareaguje, gdy zostaną wykryte podejrzane zachowania? Gdy dojdzie do wykrycia zmiany położenia motoru w dowolnej osi bez przekręcenia kluczyka w stacyjce, rozlegnie się 10-sekundowe ostrzeżenie dźwiękowe. Jeśli alarm uruchomił się bez powodu, użytkownik pojazdu może go wyłączyć bez powiadamiania centrali, włączając stacyjkę.

Po upływie 10 sekund uruchomi się alarm, 20-sekundowy ciągły sygnał (który sam w sobie może odstraszyć złodzieja). Jednocześnie Centrum Monitorowania otrzyma informację o próbie włamania. Pracownik natychmiast skontaktuje się z właścicielem motocykla, a w trakcie rozmowy poprosi go o podanie ustalonego hasła bezpieczeństwa.

Jeśli połączenie nie zostanie zrealizowane lub hasło będzie niepoprawne, nastąpi powiadomienie policji o próbie kradzieży, z podaniem dokładnej lokalizacji pojazdu.

Proste, intuicyjne zabezpieczenie

Profesjonalny monitoring motocykla jest kompatybilny z innymi zainstalowanymi niezależnie systemami zabezpieczeń – także tymi, które stanowią integralną część wyposażenia motocykla. Można go więc zainstalować w każdym pojeździe bez obaw o jakiekolwiek problemy z działaniem.

Co więcej, najlepsze systemy monitorowania motocykla zwiększają również Twoje bezpieczeństwo na drodze, zapewniając automatyczne powiadomienie służb ratunkowych, gdy dojdzie do wypadku (mechanizm działania jest podobny jak przy włamaniu), a także automatyczną rejestrację przebytych tras – tak, by później można je było przeanalizować.

Czy warto więc zainwestować w taki system? Jeśli zależy Ci na bezpieczeństwie własnym i Twojego nowego motocykla – z całą pewnością tak.

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ