Kiedy wymienić filtr kabinowy?

Filtr kabinowy należy wymieniać raz do roku. Jest to termin, który zobowiązuje posiadaczy wszystkich modelów samochodów- zarówno tych starych, jak i najnowszych.

Kiedy filtr wymienić?

Z pewnością wtedy, gdy będziemy mieli problem z nadmiernym parowaniem szyb. Wymiana filtra przeciwpyłkowego to pierwsze, co powinniśmy zrobić w takiej sytuacji. Oczywiście zaparowane szyby mogą być skutkiem innych problemów i istnieje prawdopodobieństwo, że wymiana filtra przeciwpyłkowego nie pomoże.

Filtr przeciwpyłkowy

Okazuje się, że gdy mamy brudny filtr przeciwpyłkowy, który dawno nie był wymieniony, to możemy cierpieć na problemy ze zdrowiem- szczególnie jesienią i zimą. Zanieczyszczony filtr i wentylacja może prowadzić do licznych alergii i problemów ze zdrowiem. Poleca się, by filtr wymieniać, wtedy gdy czyścimy cały system klimatyzacji. Po takim zabiegu możemy oddychać spokojnie wewnątrz naszego auta.

Wymiana filtra

Okazuje się, że ten filtr bez problemu możemy wymienić samemu. Najpierw musimy znaleźć taki, który będzie pasował do naszego samochodu. Nie da się ukryć, że pomocą posłuży nam internet i fora. To na nich znajdziemy potrzebne informacje, które pozwolą nam wymienić filtr szybko i przyjemnie. Zakup filtra będzie nas kosztował od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Jak widać, z pewnością nie jest to majątek.

Wymiana filtra- czy każdy sobie z nią poradzi?

To, czy wymienimy filtr, uzależnione jest w dużej mierze od naszego samochodu. W niektórych modelach dostęp do filtra kabinowego jest utrudniony, wtedy najlepszym rozwiązaniem jest kupno filtra i poproszenie doświadczonego mechanika o pomoc.

Filtr wymieniony, a szyby dalej parują

Niestety może być tak, że wymiana filtra nic nie pomogła. Na co powinniśmy zwrócić uwagę w takim przypadku? Po pierwsze na mokre dywaniki, zanieczyszczoną klimatyzację, czy awarię nagrzewnicy.

Warto przeczytać artukuły takie jak ten, a potem sprawdzić, czy w naszym samochodzie wymiana filtra jest skomplikowana. Jeśli nie możemy się za to sami zabierać i to bez przeszkód.

[Głosów:2    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ