Jaki motocykl do 125 ccm - wybieramy piewszy jednoslad.

Od kilku lat można poruszać się motocyklami do 125 ccm bez obowiązkowej kategorii A. Wystarczy, że posiadamy ważne prawo jazdy B przynajmniej od trzech lat, by „na legalu” poruszać się motocyklem do podanej pojemności. Dzięki wprowadzeniu tych przepisów możemy sobie pozwolić na jazdę motocyklem bez zapisywania się na kurs i stresowe zaliczanie egzaminów.

Nowelizacja ustawy spowodowała, że motocykle do 125 ccm cieszą się coraz większym zainteresowaniem na rynku motoryzacyjnym. Wybór modeli oferowanych w sprzedaży jest duży i każdy z amatorów jazdy motocyklem znajdzie coś dla siebie.

Modele o pojemności 125 ccm to doskonały trening dla osób, których celem jest sportowy tryb jazdy na motorze. Jest to również idealny sposób na wyrobienie odpowiednich nawyków, ułożenie sylwetki i poprawienie techniki jazdy przed rzuceniem się na „głębokie wody” czyli mocniejsze maszyny. Fakt ten potwierdzają doświadczeni zawodnicy sportów motorowych. Najpopularniejsze modele w tej kategorii to: Honda CBR125R, Cagiva Mito, Aprilia RS125. Wszystkie maja sportowe, agresywne sylwetki.

Producenci zadbali także o użytkowników „małych” motocykli w ruchu miejskim. Są to kompaktowe maszyny, które idealnie sprawdzają się w mieście. Nazywane „golasami” ze względu na brak owiewek. Charakterystyczne dla tego typu, stylowe modele to: Romet Ogar Caffee, Junak 122, Yamaha YBR oraz Honda CBF.

Jeśli ktoś lubi motocyklowe podróże i traktuje motocykl jako narzędzie do przemieszczania się na dłuższych odcinkach, to również znajdzie coś dla siebie. Wśród wygodnych, turystycznych motocykli wyróżnić można Hondę Varadero XL z wystarczającą na początek prędkością 125 km/h. W segmencie 125 ccm jest także wiele motocykli typu cruiser.Doskonałe do takiej jazdy choppery to: Honda Rebel, Honda Shadow, Kawasaki Eliminator albo rodzimy Romet Soft Chopper.

Warto dodać, że nie trzeba od razu pędzić do salonu, jeśli traktujemy nasz pierwszy model jako „doświadczalny”. Na rynku wtórnym panuje dość duży ruch i można trafić na doskonałe modele w przystępnych cenach.

[Głosów:11    Średnia:2.8/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułOgumienie pod kontrolą
Następny artykułFormalności przy zakupie samochodu

Pasjonat motoryzacji z krwi i kości. Uwielbiam auta z duszą, najlepiej rocznik 90, które według mnie były najlepsze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ