Na rynku motoryzacyjnym dostępnych jest wiele modeli przyczep, przeznaczonych do różnych celów. W zależności od potrzeb oraz częstotliwości używania, należy dobrać odpowiednią przyczepę. A wybór jest naprawdę duży, zróżnicowany dodatkowo cenami oraz jakością wykonania.

RODZAJE PRZYCZEP SAMOCHODOWYCH

Przyczepy można przede wszystkim podzielić pod kątem gabarytów. Rozróżniamy przyczepy jednoosiowe oraz wieloosiowe (z pośród których najpopularniejsze są dwuosiowe).

PRZYCZEPY JEDNOOSIOWE

Przyczepy jednoosiowe są najczęściej wybieranymi modelami. Dzieje się tak ze względu na ich kompaktowy, niewielki rozmiar oraz łatwość i szybkość montażu do pojazdu ciągnącego. Ich dodatkową zaletą, związaną z małym gabarytem, jest masa. Rzadko przekracza ona 750 kilogramów, a to oznacza, że można taką przyczepę holować bez konieczności posiadania dodatkowych uprawnień na kierowanie pojazdami.

PRZYCZEPY WIELOOSIOWE

Przyczepy wieloosiowe dostosowane są do przewożenia artykułów większych, a przede wszystkim dużo cięższych niż te jednoosiowe. Dodatkowo, są one wyposażone w hamulec najazdowy. Jednak ich zakup lub wypożyczenie i późniejsze holowanie wiąże się z koniecznością posiadania dodatkowych uprawnień (nie wystarczy samo prawo jazdy kategorii B). W zależności od łącznej masy auta i przyczepy musi to być albo prawo jazdy kategorii B96 (w przypadku masy nie większej niż 4250 kilogramów) albo B+E (dla masy maksymalnej wynoszącej 6125 kilogramów).

Chcąc wybrać dobrą, solidną przyczepę, wykonaną z wysokiej jakości surowców, warto rozeznać się na rynku motoryzacyjnym oraz zasięgnąć rady fachowca. Zarówno profesjonalną pomoc, jak i szeroki wybór najlepszych przyczep w atrakcyjnych cenach sprawdzonej marki RYDWAN można znaleźć na stronie kam-przyczepki.pl.

W ofercie znajdują się zarówno przyczepy jednoosiowe, jak i wieloosiowe:

– dwuosiowe lekkie już od 4450 zł netto
– jednoosiowe lekkie już od 2073 zł netto
– jednoosiowe hamowane już od 3780 zł netto
– dwuosiowe hamowane już od 6178 zł netto

JEDNOOSIOWA CZY WIELOOSIOWA

Zastanawiając się pomiędzy wyborem przyczepy wieloosiowej a jednoosiowej należy przede wszystkim wziąć pod uwagę rodzaj i wielkość zazwyczaj transportowanego bagażu. Jeżeli nie jest on olbrzymich gabarytów, powinna wystarczyć niewielka przyczepa jednoosiowa. Jeżeli jednak zdarza się transportować coś dużego – nie zaszkodzi zdecydować się na dużą przyczepę, by później uniknąć problemów ze zmieszczeniem wszystkiego do małej. Jednak gdyby pojawiły się jakieś problemy z przyczepą zawsze będziemy mogli oddać ją na serwis przyczep w Warszawie (np.: https://www.kam-przyczepki.pl/serwis-przyczep-warszawa/), aby przyczepa została naprawiona.

WYPOŻYCZENIE ZAMIAST KUPNA

Wypożyczalnia przyczep w Warszawie to dobra opcja jednorazowego wypożyczenia przyczepy, dedykowana osobom, które sporadycznie potrzebują przewieźć coś o większym rozmiarze. Jest to opcja bardzo wygodna i korzystna cenowo – najlepszej jakości przyczepy w świetnym stanie można rezerwować za pomocą strony kam-przyczepki.pl już od 25 zł za dobę. Idealne rozwiązanie dla tych, których bagażnik nie jest gotowy na większe zakupy czy przeprowadzkę.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ