Jak zabezpieczyć auto przed kradzieżą, aby tego nie pożałować

Walka złodziei z producentami zabezpieczeń samochodowych jest zacieklejsza niż kiedykolwiek. Z każdym rokiem powstają nowe urządzenia do rozbrajania systemów ochronnych, a w odpowiedzi a nie pojawiają się coraz doskonalsze alarmy czy blokady. Cykl ten powtarza się już od wielu lat. Aby uzyskać stuprocentową ochronę przeciwkradzieżową, niezbędne jest skorzystanie z rozwiązania ponadczasowego, odpornego na wszelkie działania złodziei. Na co warto się zdecydować?

Jakie powinno być dobre zabezpieczenie antykradzieżowe?

Najlepsze zabezpieczenie auta przed kradzieżą powinno charakteryzować się skutecznością i wygodą dla użytkownika. O ile pierwsze z wymienionych kryteriów zapewne nikogo nie dziwi, o tyle drugie często jest niedoceniane przez kierowców. Bezobsługowość systemu jest kluczowa, aby zapewnić 100% bezpieczeństwo pojazdu – wynika to z faktu, że każdorazowe uzbrajanie i rozbrajanie zabezpieczeń antykradzieżowych łatwo zniechęca do ich używania w przyszłości. Alarmy samochodowe, mechaniczne zabezpieczenia, czy ochronne etui na klucze – wszystkie te rozwiązania potrafią po pewnym czasie dać się we znaki.

Zabezpieczenie antykradzieżowe o wysokiej skuteczności pozwoli nam na znaczne zredukowanie codziennego stresu – szczególnie jeśli nasz samochód widnieje na liście często kradzionych modeli. Kompulsywne sprawdzanie okolicy do parkowania, ukrywanie kluczy, obserwowanie auta np. z okna w pracy – te i inne czynności to typowe metody ochraniania się przed kradzieżą przez właścicieli samochodów. Niestety, należy sobie zdawać sprawę, że odpowiednio zmotywowany złodziej jest w stanie uprowadzić praktycznie każde auto – najważniejsze jest więc jak najszybsze złapanie go na gorącym uczynku i zapobiegnięcie przepadnięciu auta.

Radiowa ochrona pojazdu – czym jest?

Jednym z najlepszych zabezpieczeń chroniących nas przed kradzieżą jest radiowy moduł do lokalizacji pojazdu. System ten opiera się na specjalnym nadajniku radiowym, będącym w stanie zlokalizować auto w każdych warunkach.

Niezależnie od tego, czy złodziej wyłączy zasilanie pojazdu, zastosuje zagłuszarkę lub ukryje auto w garażu podziemnym, fale emitowane przez moduł pozwalają na bardzo precyzyjną i szybką lokalizację zguby. Co więcej, system ten jest całkowicie niewykrywalny – dzięki specjalnemu montażowi, a także uśpieniu modułu do momentu zgłoszenia kradzieży, moduł radiowy stanowi rozwiązanie zdolne pokonać nawet najbardziej doświadczonego włamywacza.

Ochrona radiowa i monitoring GPS

System radiowego zabezpieczenia pojazdu może zostać wzbogacony o monitoring GPS. IKOL SVR SKY to rozwiązanie oferowane przez firmę IKOL, które łączy te dwa systemy. Dzięki IKOL SVR SKY właściciel auta zyskuje dostęp do aktualnej pozycji samochodu i historii przejazdów – może on z poziomu komórki upewnić się, że z samochodem wszystko w porządku, a także przeanalizować trasy przejazdów. Co więcej, monitorowanie pojazdu pozwala na tworzenie alertów nieautoryzowanego ruchu, odholowania czy przekroczenia wybranego obszaru. Jeśli chcemy, możemy też zamontować przełącznik odcięcia rozrusznika i zdalnie blokować możliwość odpalenia auta.

Jeśli zastanawiasz się jak zabezpieczyć auto przed kradzieżą, aby zyskać maksymalną ochronę i nie utrudnić sobie codziennego użytkowania auta, warto rozważyć skorzystanie z najnowszych technologii. System radiowy w wersji standardowej, a także rozszerzonej o monitoring GPS,  to jedna z ciekawszych propozycji dostępnych na rynku zabezpieczeń samochodowych.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ