lakier samochodowy

Posiadanie samochodu z zadbaną karoserią to marzenie niemalże każdego właściciela pojazdu samochodowego. W tym celu warto od czasu do czasu zdecydować się na woskowanie. Czym jest samochodowy wosk naturalny?

Woskowanie z pomocą wysokiej jakości preparatów

Co prawda prawidłowe nakładanie wosku na lakier samochodowy nie jest trudne, ale czynność ta składa się z kilku etapów. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wszystkich wymagających właścicieli samochodów znany na rynku motoryzacyjnym producent wosków naturalnych House of Wax oferuje takie woski z pomocą których można sprawić, że lakier samochodowy lśni z daleka oraz wygląda jak nowy.

Decydując się na woskowanie lakieru samochodowego warto zawsze wybrać taki wosk z pomocą, którego czyszczenie będzie w pełni efektywne.

Niezawodny, w pełni naturalny wosk samochodowy

Ogromny wybór preparatów do woskowania lakieru samochodowego czasem sprawa, że trudno wybrać najodpowiedniejszy preparat. Wśród wielu z nich dużą skutecznością odznacza się bez wątpienia naturalny wosk samochodowy, który to potrafi świetnie bronić karoserię samochodową przed wszelkimi zanieczyszczeniami oraz trudnymi warunkami pogodowymi.

Warto zawsze wybrać taki wosk, który to będzie idealnie dopasowany do koloru lakieru samochodowego. Każda karoseria samochodowa potrzebuje również takiego wosku, który to będzie doskonale nabłyszczał oraz zabezpieczał lakier samochodowy przed wszelkiego typu zarysowaniami.

Wśród wielu oferowanych na rynku motoryzacyjnym wosków do karoserii ogromną popularnością cieszą się woski naturalne, które to posiadają bardzo przyjemny zapach, a po odpowiedniej aplikacji zapewniają doskonały blask karoserii. Niemniej zawierają one w swoim składzie specjalne polimery, które to wpływają na to, że woski naturalne są nieco mniej trwałe od wosków syntetycznych.

Jak prawidłowo wypolerować woskiem karoserię?

Przed rozpoczęciem woskowania należy z karoserii usunąć wszystkie defekty. Czynność ta możemy wykonać ręcznie z pomocą pomocy pasty lub mleczka do usuwania rys lub profesjonalnie z pomocą maszyny polerskiej oraz dedykowanych past.

Niezwykle ważny jest także wybór odpowiedniego miejsca. Warto pamiętać o tym, że nie wskazane jest woskowanie na słońcu, bowiem nakładanie tego preparatu na rozgrzaną karoserię może okazać się znacznie utrudnione.

Do woskowania niezbędne jest zawsze posiadanie specjalnego aplikatora gąbkowego lub mikrowłókna, które to dzięki swojej odpowiedniej strukturze nie spowoduje powstania jakichkolwiek rys na lakierze.

Niezwykle ważne jest także to, aby warstwa nakładanego wosku nie była za gruba oraz żeby nie rozpędzać się i nie nałożyć wosku na całą karoserię za jednym podejściem.

Czynność polerowania należy zawsze wykonywać kolistymi ruchami. W tym celu trzeba zawsze użyć trochę siły, ale z pewnym umiarem oraz rozsądkiem.

Jeżeli poszczególne czynności wykonamy poprawnie, to wówczas warstwa ochronna będzie wyjątkowo trwała oraz dostatecznie zabezpieczy lakier na kilka miesięcy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ