Jak rozpoznać dobrą taxi w Warszawie?

Dojazdy taksówkami w Warszawie nie muszą kosztować sporo, jeśli zdajemy sobie sprawę z tego, jak wybrać odpowiednią taxi. Na co powinniśmy zwrócić wtedy szczególną uwagę?

Warszawa to duże miasto, w którym działa wiele korporacji taksówkarskich. Oprócz tego wielu kierowców świadczy tutaj tak zwane usługi przewozowe, które jednak wcale nie są usługami taxi. To poważny problem, ponieważ osoba, która nie wie, jak rozróżnić prawdziwą taksówkę od tej fałszywej, może narazić się na spore niebezpieczeństwo.

Fałszywe taksówki, a dokładnie osoby oferujące usługi przewozowe, czekają głównie na postojach przy uczęszczanych punktach miasta, na przykład dworcach, w centrum, przy lotnisku. Jeśli nie spojrzymy dokładnie, do jakiego samochodu wchodzimy, możemy otrzymać niemały rachunek – kilkukrotnie wyższy niż w przypadku zwykłej taxi.

Prawdziwą taxi można rozpoznać po:

  • napisie TAXI w formie koguta umieszczonym na dachu pojazdu
  • żółto-czerwonym pasku z numerem taksówki i godle Warszawy – Syrence na bocznych drzwiach pojazdu, po obu jego stronach
  • identyfikatorze taksówkarza z jego imieniem, nazwiskiem, zdjęciem oraz numerem licencji umieszczonym w widocznym miejscu w środku pojazdu
  • naklejce z informacją o wysokości taryfy na tylnej szybie po stronie pasażera
  • kasie fiskalnej umieszczonej w środku pojazdu

Zatem wtedy, gdy pojazd posiada wszystkie te elementy, możemy być pewni, że kierowca taxi w Warszawie nie będzie chciał nas oszukać na kosztach przejazdu. Dla pewności możemy również skorzystać z korporacji taksówkarskich na telefon albo zamówić przejazd przez aplikację – to także bardzo popularna usługa, z której można skorzystać w różnych korporacjach taksówkarskich.

Podsumowując, jeśli wiemy, jak rozpoznać dobrą taxi w Warszawie, będziemy mogli wtedy bez problemu dojechać do celu bez obawy, że kierowca policzy sobie sporą sumę za usługę. Jeśli jednak narazimy się na przejazd nieoznakowanym samochodem wyglądającym na taksówkę i zostaliśmy wprowadzeni w błąd, możemy zawsze skontaktować się z Policją.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ