Jak dojechać do Holandii z północy Polski

Holandia jest jedną z najczęściej wybieranych przez Polaków destynacją. Wybieramy się do kraju tulipanów nie tylko w celu sezonowej pracy, chociaż trzeba przyznać, że ta jest niezwykle opłacalna. Holandia jest również naszym celem w zakresie typowej turystyki. Nie da się ukryć, że to piękny, europejski kraj, którego zakątki warto zwiedzić. Co więcej, mieszkańcy Polski mają dogodny dostęp do różnych środków transportu, dzięki którym mogą wybrać się do Holandii. Sprawdź, jak tam dojechać z północnej części naszego kraju. 

Bus z pomorskiego do Holandii 

Wystarczy, że w wyszukiwarkę wpiszesz hasło typu “busy do Holandii Pomorskie – Interbus”, aby dowiedzieć się, jak łatwo załatwisz transport z północnej części Polski do wybranego miasta w Holandii. Nie ma wątpliwości, że popularność podróżowania busem jest ogromna i wynika to z co najmniej kilku czynników. 

Przede wszystkim z pomorskiego do Holandii najtaniej dostaniesz się właśnie busem. Podróż trwa około 11 godzin. Bus rzadko ma opóźnienia, a już na pewno nie zostaje odwołany, więc masz gwarancję realizacji swoich planów. Jazda busem jest wygodna i bezpieczna, możesz zabrać też duży bagaż. Wystarczy, że usiądziesz w wygodnym fotelu i dojedziesz na miejsce. 

Samolotem do Holandii 

Nieco droższą alternatywą jest lot samolotem, na przykład z lotniska w Gdańsku. Musisz wziąć jednak pod uwagę, że chociaż sam lot na przykład do Rotterdamu trwa 2 godziny i 15 minut, to jeszcze musisz przeznaczyć kilka dodatkowych godzin na dojazd na lotnisko oraz odprawę. Co więcej, lokalizacja lotnisk nie znajduje się w centrum holenderskich miast, będzie czekać Cię więc również dojazd do konkretnego celu. 

Dzisiaj podróżowanie samolotem, chociaż jest najszybsze i wciąż wygodne, to jednak wiąże się z ogromnym ryzykiem. Liczne linie lotnicze i same lotniska strajkują, przez co loty są odwoływane albo odbywają się z wielogodzinnym opóźnieniem. Musisz liczyć się z tym, że pobyt w Holandii nie zostanie zrealizowany albo będzie skrócony. Pamiętaj również, że bilety na samolot musisz kupić znacznie wcześniej, ponieważ krótko przed wylotem ich ceny osiągają horrendalnie wysokie wartości. Loty do holenderskich miast z północy Polski nie odbywają się codziennie, co także może być pewnym ograniczeniem, jeśli akurat masz ściśle wyznaczony termin pobytu. Zawsze możesz odlecieć z Warszawy, ale taka opcja znowu wiąże się ze stratą czasu na dojazd. 

Do Holandii swoim autem 

Tak naprawdę na takie rozwiązanie nie decyduje się dużo ludzi. Paliwo jest dzisiaj bardzo drogie, wielogodzinna podróż jest męcząca i to nie tylko dla kierowcy, ale również pasażerów. Dochodzi jeszcze aspekt amortyzacji samochodu i ryzyko ewentualnej usterki auta. Do zalet jazdy do Holandii samochodem z północy Polski można zaliczyć jednak to, że ma miejscu pojazd mechaniczny jest również do dyspozycji, a podróżni zachowują swobodę w zakresie zabrania nawet sporego bagażu oraz robienia przerw na trasie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ