Każdy, kto prowadzi działalność gospodarczą, zdaje sobie sprawę, że dobre wrażenie jest niezwykle istotnym czynnikiem, który wpływa na prowadzenie biznesu. Powyższe stwierdzenie może dotyczyć bardzo wielu aspektów zachowania czy wizerunku, jak również czystości posiadanych samochodów firmowych, lub pojazdów – oddawanych klientom po wykonaniu naprawy czy innej usługi. Jednym z najbardziej rzucających się w oczy elementów samochodu są aluminiowe felgi – ich wyjątkowy kolor oraz różnorodne wzornictwo sprawiają, że samochód prezentuje się wyjątkowo, może zyskać też całkowicie nowy charakter. Pod warunkiem, że są czyste. Jak właściwie czyścić felgi aluminiowe i sprawić, aby zawsze wyglądały nienagannie? Oto kilka porad.

Czyste felgi ze stopów lekkich – regularne czyszczenie to najlepsza metoda

Utrzymanie felg aluminiowych w czystości jest najprostsze gdy po wyczyszczeniu zabezpieczymy felgi odpowiednim preparatem poprawiającym hydrofobowość dzięki czemu płyny będą w całości spływać z powierzchni a brud nie będzie tak bardzo przywierał. Wówczas wystarczy co jakiś czas spłukać felgi wodą pod ciśnieniem i przetrzeć miękką ściereczką z mikrofibry aby odzyskały swój blask. Do czyszczenia najlepiej jest używać środków, które umożliwiają usunięcie opiłków metali osadzających się na powierzchni felg podczas hamowania.  Gdy trzeba zadbać o dużą flotę samochodów firmowych, należy wybierać środki wysokiej jakości. Umożliwiają one szybkie, skuteczne czyszczenie bez zbędnego wysiłku oraz zabezpieczenie, dzięki któremu efekt utrzyma się przez długi czas.

Środek do czyszczenia felg aluminiowych i akcesoria – jak je dobrać?

Felgi aluminiowe są dość delikatne, a kluczem do ich estetycznego wyglądu jest ich lekko połyskująca i gładka powierzchnia. Bardzo łatwo można ją zniszczyć, stosując niewłaściwe akcesoria lub detergenty. Czego zatem nie wolno robić? Przede wszystkim stosować twardych szczotek i na przykład drucianych gąbek – zdrapią one nawet zaschnięty brud, ale jednocześnie porysują i zniszczą felgę. Do mycia i polerowania można używać tylko miękkich ściereczek lub gąbek. Trzeba też uważać na stosowane środki chemiczne – nie mogą być zbyt silne i żrące i nie mogą to być detergenty popularnie stosowane w gospodarstwach domowych, bo w konsekwencji mogą zmatowić felgę. Najlepiej stosować specjalne do tego przeznaczone środki do czyszczenia felg aluminiowych jak ten z  sklepu Wurth). Pozwoli on zmyć nawet uporczywy bród. Po wyczyszczeniu felg należy je zabezpieczyć np. preparatem dostępnym w sklepie online firmy WURTH, który zostawi na powierzchni felgi warstwę zapobiegającą gromadzeniu się brudu w przyszłości.

Czyszczenie felg aluminiowych – warto poświęcić temu trochę czasu

Bez względu na to, czy prowadzi się firmę, w której wykorzystuje się samochody do wożenia towaru, czy też używają ich przedstawiciele przedsiębiorstwa, troska o czystość i estetyczny wygląd na pewno zrobi bardzo dobre wrażenie. Dotyczy to również wyglądu felg. Wybór odpowiednich środków do czyszczenia felg aluminiowych to również ważna kwestia dla firm takich jak myjnie samochodowe, warsztaty i serwisy wulkanizacyjne. Często samochody, które przyjeżdżają mają bardzo brudne felgi lub zostaną one ubrudzone podczas przeprowadzanych napraw. Jeśli jednak oddamy klientowi samochód z czystymi obręczami, można zdecydowanie zyskać w jego oczach. Wtedy możemy liczyć, że ponownie wybierze ten sam warsztat.

Artykuł sponsorowany.

[Głosów:3    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ