Firanki w transporcie drogowym

Firanka – to rodzaj naczepy, która w branży transportowej jest bardzo popularna, dlatego też z powodzeniem bardzo często można ją spotkać na drogach krajowych oraz międzynarodowych. Tego rodzaju naczepa ciężarowa wyróżnia się tym, że znajduje się na niej tzw. „firanka”, która pełni jednocześnie funkcję reklamową, jak i zabezpieczającą towar. Kurtyna zostaje odkryta podczas załadunku lub rozładunku, stąd nazwa tego typu naczepy. Wykonana jest z reguły ze specjalnych stalowych lin, które pomagają zabezpieczyć ładunek podczas transportu. Ułatwieniem jest w jej przypadku to, że posiada dach, który umożliwia kierowcy załadunek Naczepy Firanki Schmitz Mega od góry.

Co warto wiedzieć o firankach?

Naczepy Firanki mają dużo zalet. Dzięki swojej konstrukcji ułatwiają sprawny załadunek i rozładunek, sprzyjając szybkiemu transportowi. Dodatkowo tego typu naczepa może przewozić wszystko, a w szczególności towary o większej niż średniej długości, które ładowane są z boku lub z góry.

Istnieją trzy sposoby ich załadunku i rozładunku:

z boku: dzięki powierzchniom bocznym,

od góry: co jest możliwe dzięki otwieraniu dachu,

od tyłu: co jest możliwe dzięki tylnym drzwiom otwieranym na boki, umożliwiający załadunek i rozładunek z poziomu rampy.

Przewóz towaru naczepami z firankami odbywa się z zachowaniem środków bezpieczeństwa, takich jak:

– pasy zabezpieczające,

– elementy przeznaczone do pasów, zwane napinaczami,

– gumowe maty zapobiegające przemieszczające się ładunku,

– listwa odbojowa, element zapobiegający przechylaniu się ładunku.

Kiedy warto postawić na wynajem naczepy firanki?

Nowa naczepa Schmitz Firanka mega przez niektóre firmy jest używana jedynie raz na jakiś czas. Często jest możliwość wypożyczenia takiego sprzętu na zaledwie kilka dni, aby zminimalizować koszty. Dzięki temu nie musisz kupować swojej naczepy, a potem tworzyć dla niej miejsca parkingowego i zajmować się jej regularnym utrzymaniem. Wynajmując sprzęt, używasz go tylko wtedy, gdy naprawdę go potrzebujesz. Wynajem naczepy firanki jest odpowiedni zarówno dla początkujących, jak i tych, którzy bardzo rzadko z takich korzystają. Może być to również sposób na uzupełnienie posiadanej floty w sytuacji, gdy obecnie zapotrzebowanie na transport jest większe. Z wynajmu naczep firanek mogą skorzystać również te osoby, które chcą sprawdzić, w jaki warto zainwestować i przetestować wypożyczony egzemplarz przez kilka tygodni.

Firanka Schmitz Mega

Naczepa firanka schmitz mega to doskonałe rozwiązanie dla Twojej firmy transportowej. Zaprojektowany z myślą o maksymalnej wydajności i niezawodności, oferuje pojemność i funkcjonalność. Wykonany z wysokiej jakości materiałów chroni ładunek przed czynnikami atmosferycznymi. Innowacyjne rozwiązania technologiczne takie jak system podnoszenia dachu, ułatwiają załadunek i rozładunek towaru. Dzięki bezpiecznym zamkom i konstrukcji możesz mieć pewność, że Twój towar jest chroniony podczas transportu.

Dane techniczne naczepy Firanki Schmitz Mega

  • Stan: Nowy
  • Przebieg: 1km
  • Typ: Firanka Mega
  • Marka: Schmitz
  • Wysokość siodła: 965 mm
  • Wysokość wew.: 3000 mm
  • Rok produkcji: 2023
  • Gwarancja: 60 miesięcy oś, 10 lat rama
  • Oś: Schmitz
  • Zabezpieczenie: Ocynk ogniowy

Wyposażenie naczepy Firanki Schmitz Mega

Naczepy Firanki mają zazwyczaj w wyposażeniu kosz na zapasowe dwa koła, podporę postojową JOST, ogumienie dla transportu regionalnego (M + S) oraz skrzynkę narzędziową.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ