Temat dotyczący felg aluminiowych malowanych proszkowo

Felgi to niezwykle ważny element każdego samochodu, który wpływa również na jego estetykę.

Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się zadbać o to, jak wyglądają felgi w ich autach. Chcąc odnowić już posiadane felgi możemy wybierać spośród kilku różnych metod. Wśród nich na szczególną uwagę zasługuje metoda proszkowa. Czym jest i jak wygląda? Przekonajmy się.

Malowanie proszkiem – jak to możliwe?

Większość z nas kojarzy farbę z substancją w stanie płynnym. Z tego powodu często zastanawiamy się, jak to możliwe, że alufelgi mogą być malowane za pomocą proszku. Tymczasem nie ma w tym nic dziwnego. Podczas procesu malowania proszek otrzymuje dodatni ładunek elektryczny, który sprawia, że jego drobinki przylegają do powierzchni felgi. Następnie jest ona podgrzewana do osiągnięcia temperatury umożliwiającej roztopienie drobinek proszku co sprawia, że farba przyjmuje trwałą i jednolitą strukturę.

Odpowiednie przygotowanie felgi 

Aby malowane proszkowo felgi prezentowały się doskonale konieczne jest odpowiednie przygotowanie ich do tego procesu. Metoda ta wymaga dokładnego oczyszczenia oraz odtłuszczenia felgi. Wszystkie nierówności, rysy czy uszkodzenia muszą zostać usunięte, podobnie jak zabrudzenia. Dlatego też wykorzystuje się zarówno metody mechaniczne, jak i środki chemiczne.

Dlaczego warto wybrać metodę proszkową?

Alufelgi warto pomalować metodą proszkową z wielu powodów. Przede wszystkim efekt końcowy prezentuje się naprawdę doskonale – możliwe jest bowiem nałożenie grubej warstwy farby bez powstawania nieestetycznych zacieków czy nierówności. Co więcej, ta metoda malowania sprawia, że farba jest niezwykle trwała. Nie szkodzą jej nie tylko wysokie i niskie temperatury, ale również znacząca większość środków chemicznych. „Obręcze aluminiowe malowane metodą „powder coating” również nie będą wymagały tak starannej pielęgnacji zimą.” (cyt. ladnefelgi.pl). Warto wspomnieć również o tym, że wykorzystując tę metodę nie powodujemy dużych strat farby.

Podsumowując, jeśli posiadasz felgi, które wymagają renowacji i zastanawiasz się w jaki sposób nadać im idealny i trwały kolor metoda proszkowa jest dokładnie tym, czego potrzebujesz. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ