W 2017 roku najwięcej emocji budzi oczywiście premiera najnowszej Skody Octavii RS 245. Pod tajemniczą cyferką „245” kryje się maksymalna moc, która możliwa jest do osiągnięcia dzięki turbodoładowanemu silnikowi 2.0 TSI. Sportowa Nowa Skoda Octavia oferuje aż o 15 KM więcej niż u swojego poprzednika. Skoda Octavia RS to w chwili obecnej najmocniejsza seryjnie produkowana Octavia w całej historii tej legendarnej marki. Maszyna jest w stanie rozpędzić się do 100 km/h w niecałe 6,6 sekundy. Warto jednak wspomnieć o tym, że prędkość maksymalna ograniczona została jednak do 250 km/h. Kierowcy mają do wyboru nie tylko ręczną skrzynię biegów, ale również siedmiostopniową przekładnię DSG.

Sportowa Skoda Octavia 2017

Skoda Octavia RS dostosowana została do bardzo dynamicznej jazdy, w tym celu obniżono o niecałe 14 mm zawieszenie i zastosowano nowoczesny system stabilizacji toru jazdy ESC (w sportowym trybie). Dzięki elektronicznie sterowanej blokadzie dyferencjału, kierowcy mogą zdecydowanie szybciej wchodzić w zakręt, ponieważ dostarczenie odpowiedniej mocy do koła o zredukowanym tarciu jest ograniczone i co najważniejsze moc automatycznie przekazana jest na drugie (napędzane) koło. Warto wspomnieć również i o tym, że nowa Skoda Octavia wyposażona została również w rewelacyjny system wyboru trybu jazdy oraz programowany układ kierowniczy, który przyda się nie tyko doświadczonym, ale również początkującym kierowcom. Skoda daje również możliwość zamówienia swojej nowej maszyny z adaptacyjnymi amortyzatorami na zawieszeniu.

Elegancki i ostry design

Skoda Octavia 2017 może pochwalić się również eleganckich designem. Przy najnowszej Octavii RS 245 nie zapomniano oczywiście o sportowej stylizacji, z której od wielu lat słynie właśnie ta zasłużona marka. Wloty powietrza posiadają lekko zmodyfikowany zderzak, który przykryty został dodatkowo specjalnymi osłonami o fantastycznej strukturze plastra miodu. Na szczególną uwagę zasługuje również rewelacyjna osłona chłodnicy, która z kolei wykończona została w całości błyszczącą czernią. Identyczny zabieg wykonano również w przypadku obudów do lusterek bocznych i ramek szyb, które naprawdę prezentują się bardzo okazale. Jeżeli chodzi o oświetlenie zewnętrzne, to wykonane zostało ono oczywiście w technologii LED.

Wnętrze sportowej Skody Octavia RS

Wnętrze w całości utrzymane zostało w czarnym kolorze, dzięki czemu już na pierwszy rzut oka, można zaobserwować typowo sportowy klimat. Kierowcy i pasażerowie mogą wygodnie i mocno siedzieć na idealnie wyprofilowanych fotelach, które posiadają zintegrowane zagłówki, pokryte Alcantarą. Największe wrażenie robi wielofunkcyjna sportowa kierownica, która w całości pokryta została perforowaną skórą. Pamiętać należy również i o tym, że najnowsza sportowa Skoda Octavia RS dostępna jest nie tylko w nadwoziach liftback, ale również w nadwoziach kombi, które w ostatnim czasie cieszą się naprawdę bardzo dużym zainteresowaniem zarówno wśród młodszych, jak i nieco starszych kierowców. Każda z odmian posiada wszystkie zalety zwykłej Octavii.

[Głosów:2    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ