Plastiki, jak potocznie nazywa się elementy karoserii samochodowych wykonane z tworzyw sztucznych, nie są tak odporne na działanie czynników zewnętrznych jak polakierowane blachy czy szkło. Z czasem tracą one swoje walory wizualne i szpecą auto. Do najskuteczniejszych sposobów na ich odnowienie należy zaliczyć malowanie specjalnym lakierem do plastiku.

Dobry sposób na zniszczone plastiki

Na niemal każdym aucie są jakieś elementy plastikowe. Są takie modele, na których elementy plastikowe już od nowości są polakierowane, ale jest to mniejszość. Zazwyczaj zderzaki, nadkola, listwy boczne, listwy dachowe a czasem też i inne elementy są wykonane z czystego plastiku, najczęściej czarnego lub szarego.

I te właśnie elementy ulegają stopniowemu zniszczeniu. Tworzywo sztuczne, a najczęściej jest to polietylen, ulega utlenieniu, a nierzadko też jest uszkadzane mechanicznie. Stare, przebarwione i zmatowiałe plastiki na pewno nie dodają uroku pojazdowi. Na szczęście można im przywrócić ładny wygląd niedużym kosztem i niewielkim nakładem pracy.

Lakier do plastiku idealny na zniszczone plastiki

Sposobów na poprawę wyglądu plastików jest co najmniej kilka. Jedne to metody, które można nawet nazwać profesjonalnymi, jak choćby stosowanie czernideł i innych barwników, a inne to raczej domowe sposoby, jak opalanie opalarką. Są też i tacy, którzy szlifują i polerują plastiki polerką.

Jednakże takie metody są na dłuższą metę nieskuteczne i wkrótce potem elementy plastikowe znów wracają do swojego nie najlepszego stanu. Używając lakieru do plastiku pokrywa się je trwałą powłoką lakierniczą, której odporność na zniszczenie jest o wiele większa. Malowanie nie jest trudne i można je nawet wykonać bez demontażu plastików z karoserii, choć oczywiście ich zdjęcie ułatwi sprawę.

Jak malować plastiki lakierem?

Lakiery do plastików można kupić w dobrym sklepie motoryzacyjnym, szczególnie internetowym. Najpopularniejsze kolory to czarny, szary i biały. Przed zakupem warto przeczytać wskazówki producenta, a na pewno należy się do nich zastosować przed malowaniem, aby uzyskać pożądany efekt.

Plastiki należy odpowiednio przygotować do malowania, oczyścić i uzupełnić ubytki. Może się zdarzyć tak, że lakier do plastiku będzie trzeba położyć dwukrotnie, aby uzyskać odpowiednie pokrycie. Po wyschnięciu element jest już gotowy.

Lakier od plastiku kupisz na Lakiery24.com

[Głosów:21    Średnia:2.6/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ