Oleje silnikowe 5W40

Szukasz skutecznego, ekonomicznego oleju silnikowego, który zapewni maksymalną ochronę dla Twojego samochodu? Trafiłeś we właściwe miejsce – na stronie Dbamtomam zgromadziliśmy najlepsze dostępne preparaty od uznanych producentów. Poznaj naszą ofertę – na pewno znajdziesz olej spełniający wymagania Twojego silnika?

Wysokiej jakości oleje silnikowe

Głównym zadaniem każdego oleju silnikowego jest zapobieganie bezpośredniemu kontaktowi pomiędzy metalowymi częściami silnika i niwelowanie do minimum tarcia związanego ze zbyt dużymi obciążeniami.

Jeżeli zależy Ci na poprawnym działaniu silnika, i liczysz na jego długowieczność, powinieneś zainwestować w wysokiej jakości olej napędowy. Dobre preparaty utrzymują jednostkę napędową w optymalnej kondycji, świecie ją regenerują, a także potrafią zoptymalizować osiągi samochodu i zużycia paliwa. Warto więc jednorazowo zapłacić więcej za środek od sprawdzonego producenta i oszczędzić sobie wysokich kosztów związanych z naprawami i częstą wymianą oleju.

Jednym z najczęściej wybieranych mieszanek są oleje silnikowe 5W40. Dowiedz się, jakie mają właściwości i zastosowanie.

Oleje silnikowe 5W40 – kiedy się sprawdzą?

Oznaczenia oleju silnikowego 5W40 określa jego poziom lepkości i zakres temperatur, w jakich zachowuje on swoje właściwości. Pierwsza cyfra i litera „W” w zapisie nazwy oleju 5W40 oznacza, że nadaje się on do użytkowania zimą w mrozie nawet do -30 stopni. Druga wartość natomiast informuje nas, że olej ten nie straci także lepkości podczas upałów sięgających 35 stopni. Olej silnikowy 5W40 jest więc preparatem wielosezonowym doskonałym do użytku w klimacie umiarkowanym, który poradzi sobie w zróżnicowanych warunkach.

Jakość oleju 5W40 będzie się różnić w zależności od dodatków i mieszanki zastosowanej przez producenta. Tutaj uwagę zwrócić musimy na pozostałe klasyfikacje API i ACEA, świadczące o jego właściwościach. Większość dostępnych tego typu preparatów to produkty syntetyczne i półsyntetyczne, które mogą być używane zarówno nowoczesnych silnikach wyposażonych w filtry cząstek stałych, jak i w starszych wysłużonych jednostkach napędowych.

W sklepie internetowym Dbamtomam znajdziesz wysokiej klasy oleje silnikowe od cenionych producentów. Postaw na preparaty chwalone i chętnie stosowane przez kierowców i mechaników. W naszej szerokiej ofercie na pewno znajdziesz środek doskonale dostosowany do wymogów swojego silnika. Na naszej stronie znajdziesz także na naszej stronie najlepsze marki chemii, kosmetyków i różnego rodzaju płynów eksploatacyjnych do samochodów i motocykli – wszystko w jednym miejscu i w przystępnych cenach! Dbamtomam – oleje i środki do pielęgnacji samochodu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ